Çözüldü nöbet yerlerini düzenleme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tahsinanarat

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Ekli örnek dosyamda TÜM GRUP KODLARI, SIRALAMA ve TASLAK adı altında üç ayrı sekmem var.
TÜM GRUP KODLARI adlı sayfada personellere ait kodlar var, A1,A2,A3,A4...……..A84 gibi
SIRALAMA sekmesinde A sütununda tarih, B sütunundan başlayıp 4 derli gruplar var (ARINDIRILMIŞ-1, ARINDIRILMIŞ-2...……) başlıkları altında.

Benim istediğim TASLAK sayfasında T1 hücresine manuel olarak tarih girdiğimde, SIRALAMA sayfasının A sütununda tarihi bulup, buradaki 4 erli sıralar halindeki personel kodlarına göre TÜM GRUP KODLARI adlı sayfasındaki eşleşen personel kodlarına göre Personel isimlerini Sıralamadaki başlık altında bulunan kodların isimlerini TASLAK sayfasına aynı başlık altına yazması.

Not: SIRALAMA sayfasındaki başlık altındaki kodlar karışık olacak şekilde yani başlık altındaki kodlarA3,A2,A4 ve A1 olabilir.

olmasını istediğim örnek dosyam ektedir.

Yardımcı olabilecek arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ediyorum.

Saygılar

Ekli dosyalar

Ekli dosyayı inceleyiniz.

Not: Sayfalarınızın tasarımına göre kodlama yapılmıştır. Tasarımlarını değiştirmeyin. ( Her sayfa için geçerlidir.)

1571517268866.webp

İlgili kod yapısı:
Kod:
İçeriği görüntülemek için giriş yapmalısınız
(46 satır)
[/CODE]

Ekli dosyalar

Moderatörün son düzenlenenleri:
Sayın Cakarem hocam, çok mükemmel olmuş, elinize sağlık, ancak ben eksik anlatmış olabilirim, TÜM GRUP KODLARI sayfasından isimler ile birlikte sağındaki üç hücre bilgileri de TASLAK sayfasına getirilecek. Bu konuda da destek verebilirseniz sevinirim.

Sn. cakarem hocam, son yüklediğiniz (5.masajınızdaki) dosyada kod yok, evvelki dosyayı indirdim, 4.mesajımda belirttiğim ismin sağındaki üç sutun bilgileri isme ait bilgiler gelmiyor.

Hocam 5.mesajınızdaki dosyada düzeltilmiş hali olabilir, ancak dosyada herhangi bir kod göremedim. Kodların olduğu dosyayı bana tekrar atabilirmisiniz.
Resmini attığınız dosyayı gönderirseniz sevinirim.

Sorunum devam ediyor, başka altarnanifler denemeyi düşünüyordum. Eğer sorun çözülürse güzel olacak, fontlar ve renklerde gelirse mükemmel olacak. Konu aynı konu.

Ekli dosyayı inceleyiniz.

Yapılan işlemler:
  • Verileri diziye alma ( isim sütun biçimlendirme bilgileri )
  • Aranan tarih verisini diziye alma
  • Başlıklara göre eşleşen verilerin getirilmesi ( biçimlendirilmiş ve yazılan sıra ile )
( Sevmeye başladım bu dizi kodlarını :) )

1571682293135.webp

İlgili kod yapısı :

Kod:
İçeriği görüntülemek için giriş yapmalısınız
(91 satır)
[/CODE]

Ekli dosyalar

Sn. cakarem hocam; sonucu çok az kaldı :) ARINDIRILMIŞ-9 ve 10 yanındaki ETD / LEDS başlıkları Boş olması gerekirken Aynı isimlerle dolmuş, sanırım onu da düzelttimi tamam olacak. Sizleri de çok yordum. Kusura bakmayın.

Sn. cakarem hocam, şu ana kadar yaptığım testlerde bir sıkıntı görünmüyor, Allah sizden razı olsun, Çok teekkür ediyorum. Elinize sağlık.
Kullanım aşamasında bir eksiklik çıkarsa affınıza sığınarak bildiririm.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
20