A

Çözüldü Vardiyalı Nöbet Programı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

arslanbey

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Öncelikle herkese merhaba bu konuda bende program arayışı içerisindeyim ama tespit ettiğim bir program bulamadım.

Benim projemde Laboratuvar personeli 8 saatlik çalışma 3 vardiya (08-16 16-24 24-08 ) şeklinde vardiya listesi var.
Vardiyalar iki haftada bir değişiklik olacak ve personellerin bir kısmı cumartesi izinli olacak bir kısmı da pazar izinli olacak şekilde haftalık 1 izin kullanacaklar.
Pazar mesai gelen personel haftaya cumartesi izinli olacak pazar çalışma yapacak.
Yardım ve desteklerinizi bekliyorum şimdiden çok teşekkür ederim
Örnek dosya ektedir.
Saygılarımla

Ekli dosyalar

Tekrar merhaba.

NÖBET olayları, daha evvel çok ilgilendiğim bir konu değil ancak,
-- herbir vardiya için görevde olması gereken personel sayısının,
-- nöbet yeri sayısının kaç olduğunun
bilinmesi gerekmez mi?

Tekrar merhaba.

NÖBET olayları, daha evvel çok ilgilendiğim bir konu değil ancak,
-- herbir vardiya için görevde olması gereken personel sayısının,
* Sabah birinci vardiya saat : 8:00-16:00 vardiyasında 13 kişi olacak şekilde;
* İkinci vardiya saat: 16:00-23:45 vardiyasında ise 2 ve 3 kişi olacak;
* Üçüncü vardiyada saat :23:45-08:00 vardiyasında ise 2 veya 3 kişi olacak.

-- nöbet yeri sayısının kaç olduğunun
* Toplam Nöbet yeri 10'dur. Toplam personel sayısı 22 ve bu sayı artabilir Ömer bey.
bilinmesi gerekmez mi?

Ömer bey Emeğinizi esirgemediğiniz için çok teşekkür ederim.

Belgenize ekleyeceğiniz başka bir sayfada, isim listesi/görev yeri listesi/her görev yerinde bulunacak asgari personel sayıları gibi
veriler ekleyerek örnek belgenizi yenileyin ki; çözüm yolunda mesafe katetmeniz mümkün olsun değil mi?

Merhaba Ömer bey ;
Aslına bakarsanız nöbet programı nasıl yapılır bir mantık yürütemedim net de araştırma yaptım fakat benim yapmak istediğim vardiyalı nöbet programı bulamadım. Kısacası nasıl yapılacağına dair mantık yürütemiyorum. Yapmak istediğim eklediğim dosyadaki gibi herhangi bir personeli seçerek vardiya yapmak istiyorum. bu konuda engin bilginize ve affınıza dayanak en azından şu şekilde olursa iyi olur deyip başlangıçı yapmak isterim.

Vardiya programı için bir kaç gün önce çalışma yaptım lakin sonuçlandıramadım. Kısaca aklıma gelenleri ifade edeyim.
Bir vardiya programı için kısaca şunları barındırması/cevaplandırması beklenir?
  • Kaç vardiya olduğunu?
  • Kaç yer olduğu?
  • Kaç çalışan olduğu?
  • Vardiya değişikliği olacaksa değişim şartı?
  • Yer değişikliği yapılacaksa değişim şartı?
  • Hafta sonlarının çalışma düzeni? Yada çalışıp çalışılmadığı?
  • Resmi tatillerde ne yapılacağı bilgisi?
  • İzinli günlerde ne yapılacağı bilgisi?
Şeklinde başlıklar uzayıp gidebilir? Raporlama kısmı ayrı bir çaba gerektiren bir bölüm olacaktır.

Merhabalar ;
Sizden ricam yaptığınız çalışmayı ekleye bilirmisiniz.
Şuan işteyim diğer yazdıklarınız için teşekkür ederim dediğiniz gibi hepsini tek tek yazacağım.
Teşekkürler.

• Kaç vardiya olduğunu
  • Üç vardiyam bulunmakta ve saatleri (08:00-16:00) , (16:00-23:45), (23:45-08:00)
  • Kaç yer olduğu?
  • Gündüz vardiyasında vardiyamda 9 yer bulunmaktadır. 16:00-23:45 ve 00:00-08:00 vardiyasında bu 8 yerde çalışabilecek.
  • Kaç çalışan olduğu?
  • Vardiyamda şaun için 25 kişi mevcut bu sayı arta bilir de azalabilir de.
  • Vardiya değişikliği olacaksa değişim şartı?
  • Vardiyamda sadece her bir personel 6 gün çalışma yapıp haftada 1 gün izin yapacak.
  • Yer değişikliği yapılacaksa değişim şartı?
  • Yer değişikliği olacak 2 hafta diyelimki A cihazında çalışıyorsa aynı personel 2 hafta sonrasında B cihazında çalışması yapacak.
  • Hafta sonlarının çalışma düzeni? Yada çalışıp çalışılmadığı?
  • Hafta sonu paylaşımını ben yapmak istiyorum istediğim personel (08:00-16:00) , (16:00-23:45), (23:45-08:00) vardiyasına yaza bileyim ( 25 personel cumartesi ve pazar çalışma yapabilecek.)
  • Resmi tatillerde ne yapılacağı bilgisi?
  • Resmi tatillerde genellikle gönüllü personel seçiyoruz çalışmak isteyen personele resmi tatilde çalışması için izin veriyoruz.
  • İzinli günlerde ne yapılacağı bilgisi?
  • Personelin bir kısmı cumartesi bir kısmı pazar çalışabilecek.
  • Hamile personele gece vardiyası olmayacak.
  • doğum yapan personel süt izni için 8 saatlik mesaide son 2 saati izin verilmesi olacak.
Örnek dosyayı ekliyorum ben biraz bişeyler yapmaya çalıştım ama işin içinden çıkamadım.

Ekli dosyalar

Aslında ilgilenmek istediğim bir dosya. Lakin vaktim pek müsait değil. Bu anlamda ben yardımcı olamayacağım, diğer excel üstadlarımız müsait olduklarında yardımcı olacaklardır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...