Y

Çözüldü Vba kod revize : ( Nöbet - Vardiya Dağılımı )

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan ycicek
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ycicek

Site Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Sevgili üstadım @Ömer BARAN ağabey merhaba, öncelikle evde kalmak zorunda kaldığımız şu dönemde Allah hepimize sabır, sağlık ve afiyet versin. (Amin)

Üstadım daha önce bir kaç defa revize ettiğiniz kod üzerinde daha önce gerek duymadığımız yeni bir eklenti yapmak hasıl oldu. Vardiya programımızda personellerin geçici olarak başka bir iş yerinde görevlendirilmesi ( bazen bir ay, bazen bir hafta, bazen de bir kaç gün olabiliyor)

Bunun için "Personel Listesi" sayfasında her personelin karşısında H : P arası sütunlarda izinler olduğu için
- Q sütununa "Göreve Gidiş Tarihi"
- R sütununa "Görevden Dönüş Tarihi"
- S sütununa "Görevlendirildiği Terfi Merkezi" eklemesi yaptım. Böylece H:S arası sütunlarda personel izinleri ve görevlendirme olmuş oldu.

Sonuç olarak; "Personel Listesi" sayfasında Q ,R ve S sutunları dolu ise personelin işyeri örneğin X Terfi Vardiya sayfasında seçildiğinde Vardiya Takviminde Q ve R arasındaki tarihe Görevli kısaltması "G" gelmesi Vardiya sayfasında D25:Q27 arasındaki Açıklamalar alanına ilgili personel adı soyadı ve görevli olduğu Y terfinin adı yazmalı ve aynı zaman da görevli olacağı S sütununda belirtilen Y Terfi seçildiğinde de Vardiya Takvimi Personel isimlerinin eklenmesi sırasında X Terfide görev yapan fakat geçici olarak Y Terfiye görevlendirilen personelin ismininde son boş satıra gelmesi.
Görevlendirilen bu personelin görevlendirildiği yerde Vardiya Takviminde vardiya takviminde iki tarih arası vardiyası boş gelebilir.Sadece personelin HT (Hafta Tatili) gelebilir. Ayrıca; burada bir Msgbox kullanabiliriz. Hem görevli gelen personelin görevli olduğunu hem de vardiya takvimdeki iki tarih arasının boş olduğunu hatırlatmak için.

Buna göre Vardiya sayfamızın kod bölümünde bulunan " VARDIYA_PERSONEL_LISTELE" ve "VARDIYA_TAKVIM" makrolarında hangi değişiklikleri yapmalıyım.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(105 satır)

Üstadım elinize sağlık Personel Listesi sayfasındaki U ve W sütunlarındaki tarihler aslında Görev'le alakalı değil o aslında İdari İzin'le alakalı yani T sütununda Evet gördüğü zaman U ve W sütunundaki tarih aralığına İD yani İdari İzin yazdırmayı planlıyordum. Evet yazısı dezavantajlı personel olup olmadığı ile alakalı. ( Sorumda bu husustan bahsetmemiştim. Adım adım gittiğimiz için bir sonraki adım da bahsetmey düşünüyordum.)

Görev Q ,R ve S sütunları ile alakalı, örnek üzerinden gidersek ilk sırada yer alan Ahmet GENÇ isimli personele görev tanımlamışız S sütununda görevlendirildiği işyeri ismi var.

- Vardiya sayfasında D25:Q27 arasındaki Açıklamalar alanına Personelin adı soyadı görevli olduğu işyeri adı ( S sütunundan gelecek ) yer tarih aralığı ( Q ve R sütunundaki tarih aralığı ) bilgi olarak yazdırabilirmiyiz.?

- Ahmet GENÇ'in görevlendirildiği işyeri seçildiğinde o ,iyerinde çalışan 4 personel C16:C21 arasına listeleniyor. Görevli gelen Ahmet GENÇ 5.sırada listelenmeli D20:AH20 arasına gelecek vardiya düzeninde Ahmet GENÇ'in HT hangi gün ise o gelmeli haricindeki diğer alanlar boş gelmeli. ( Görevli geldiği için vardiyası manuel olarak girilmeli) İsminin başında 5.sıraya geldiyse 5 yerine G yazarsa da süper olur.

Saygılarımla.

Soru sorayım;
-- seçilen görev yerindeki asil personel sayısı + görevlendirilen personel sayısı 6'dan fazla olunca ne olacak?
-- 33'üncü satırdan sonraki PERSONEL İLETİŞİM VE İZİN BİLGİLERİ bölümüne, görevlendirilen personel bilgileri de yazılacak mı?

.

Soru sorayım;
-- seçilen görev yerindeki asil personel sayısı + görevlendirilen personel sayısı 6'dan fazla olunca ne olacak?
-- 33'üncü satırdan sonraki PERSONEL İLETİŞİM VE İZİN BİLGİLERİ bölümüne, görevlendirilen personel bilgileri de yazılacak mı?

.

Üstadım normalde 4 personel bir vardiyayı yürütebiliyor. Bazı yerlerde 5 personel var. 6 personel olan yere zaten dışarıdan görevli gelmiyor. Personellerden birisi Yıllık İzin'de veya Raporlu olduğu durumlarda diğer noktadan personel görevlendiriliyor. Sonuç olarak 6 personeli geçmeyecek bu durumda 6. Satıra görevli gelen personeli yazdırabiliriz.

-33'ünci satırdan sonraki PERSONEL İLETİŞİM VE İZİN BİLGİLERİ bölümünde yeterli yer kalmadığından vardiya sayfasında D25:Q27 arasındaki Açıklamalar alanına görevlendirilen tarih aralığı personelin adı soyadı ve görevli olarak gittiği işyeri adı yazması yeterli.

Üstadım elinize sağlık Personel Listesi sayfasındaki U ve W sütunlarındaki tarihler aslında Görev'le alakalı değil o aslında İdari İzin'le alakalı yani T sütununda Evet gördüğü zaman U ve W sütunundaki tarih aralığına İD yani İdari İzin yazdırmayı planlıyordum. Evet yazısı dezavantajlı personel olup olmadığı ile alakalı. ( Sorumda bu husustan bahsetmemiştim. Adım adım gittiğimiz için bir sonraki adım da bahsetmey düşünüyordum.)

Burada ki İdari İzin olayı da bu salgın hastalık yüzünden yasal olarak dezavantajlı personele idari izin yazıldı. Dünya Engelilier Gününde de idari izin veriliyor personele buradan yola çıktım.

Sayın yçiçek dosyanın son halini paylaşmanız mümkün müdür

Vardiya Programının 8-16 16-24 24-08 3 vardiya 6 gün çalışma 1 gün hafta tatili esasına ve 4 ile 6 personelin görev yaptığı iş yerleri için;

Sn. @AhmetRasim ve Sn @Feyzullah beylerin kısmen, Sn. @Ömer BARAN 'ın büyük katkıları ile bana göre %80'i tamamlandı. Eksikleri de tamamlanıyor.
Bu kadar emek var iken üstatlarımızın da bir kaç dokunuşla 12 saat ve 24 saat vardiya sistemlerine de uyarlayabilirsek vardiya konusunda arayış biter diye düşünüyorum. Dosya güncelleniyor. Bittiğinde paylaşacağım sayın @mzsakall 👍

Üstadım merhaba harika oldu. Userform düzenlemelerini de yaptıktan sonra dosyanın son halini paylaşıp seçmeli vardiya eklemeyi düşünüyorum bu konuda da yardımlarınızı rica edeceğim. Muhtemelen vardiya konusunda dosya arayışı azalmış olacaktır. Sonrasında dosyayı paylaşıma açarak isterseniz burada isterseniz exceldepo.com'da kullanımınıza sunacağım. Takdir sizin. 🙏 🤗

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...