Soru Nöbet listesine otomatik gündüz ve gece mesaisi atama

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

HANEDANNN

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
45 KİŞİLİK bir listeye otomatik butonla gündüz(8) ve gece(16) mesaisi atamak istiyorum.ama bunu çalışanların özel isteklerini girdikten sonra geri kalan alanlara otomatik ve rastgele şekilde yapmak istiyorum.özel istekleri boş hücrelere gündüz(8), gece(16), yıllık izin(Yİ), rapor(R), boşluk(*)vb olarak gireceğim bu tarz değişkenleri otomatik atama değiştirmemesi lazım
Gündüz yani 8 eklerken her sütunda 12 adet ve bunu her satıra eşit şekilde dağıtması lazım,örneğin sütunlara 12 eklerken satırın birine 1 diğerine 10 tane 8 gelmesin
eşit dağılsın bir diğer konu ben kendim 8 eklediğim kişiler olacak o zaman bunları 12 ye eklemesi lazım örneğin bir sütuna ben 4 tane 8 girmişsem otomatik atamaya bastığımda 8 adet 8 girmesi lazım,bu atamaları yaparken 16 olan günlerin hemen bir yanına yerleştirmemesi lazım,çünkü 16 nöbet olduğu için bir sonraki gün boş olması lazım
Gece yani 16 eklerken yukarıdaki aynı şartlar olacak,farlı olarak 16 atarken çift boşluk bulunan yerlere ataması lazım,çünkü nöbet sonu boş olması lazım
bu otomatik alanın kapsayacağı alan kişi sayısı ve gün aralıkları içinde olabilir,kişi sayısı artıp azalabilir ,günlerde uzayıp kısalabilir
çok uzun oldu farkındayım ama tekrar tekrar soru sormamak için yazdım,yardımcı olursanız sevinirim,şimdiden teşekkürler...

Hocam elinize sağlık, çalışma şekli olarak %70 doğru sadece bi kaç hata tespit ettim,onlardan bahsetmek isterim
ilk olarak gündüz(8) lerde her sütunda 12 olacakti 20 ve üzeri cıkıyor,gece(16) ları otamatik olarak güzel atıyor fakat elle mesai, izin ve boşluk girdiğimde
16* veya 8 veya 16
(*)boşuk

böyle oluyor.ama ben bu girişleri yaptığımda,16 tı yı bi önceki güne atamsı lazım böyle olması lazım
16* - 8 - 16
birde hocam ben kendim 8 ve 16 girdiğimde her sütünda 12 den fazla oluyor gece ve gündüz, yani ben mesaileri girdikten sonra yine 12 atıyor otomatik,benim girdiklerimle beraber 12 olması lazım,birde son satır hep gündüz oluyor,yardımcı olursanız sevinirim

bende makroları inceleyip,eksikleri gidermeye calışacagım

Tekrar merhaba.

Önce TEMİZLE düğmesi kullanılmalı, ardından elle girişi yapılacak veriler yazılmalı, son olarak makro çalıştırılmalıdır.

Sınırlama ve kurallar:
-- 1'inci satırdaki tarihler, formül yerine A1 hücreindeki aya göre kod tarafından yazılır
-- 16 ve 8 'lerin sayısı 12 ile sınırlandırıdı.
-- 31 gün x 12 adet 16 veya 8 / 45 kişi = 8,.... olduğuna göre; bir kişiye ayda en fazla 9 adet 16 ve en fazla 9 adet 8 yazdırılması sağlandı.

İşinizi fazlasıyla görecektir.

Ekli dosyalar

Tekrar merhaba Sayın @HANEDANNN .

Emek/zaman harcayarak, görsel düzenleme dahil üzerinde çalıştığım ve
"....tam istediğim gibi olmuş.... ÇÖZÜLDÜ...." cevabı yazdığınız bu konu hakkında;
hazırladığım kodları vererek, "personel sayısını bazen ..... değişecek....çalıştırınca donuyor hata veriyor" şeklinde
cümlelerle başka forum sitelerinde verdiğim kodun güncellenmesini istemeniz şaşırttı beni açıkçası.

Ortaya çıkacak yeni sorun/ihtiyaçlar için, hele ki forumumuzda verilen ve sizin ÇÖZÜLDÜ dediğiniz kodlarda
igili sorularınızı forumumuzda yeni konu açarak sormanız, doğal olanıydı doğrusu.
.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Soru 
Forum
Genel Excel Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
10