Soru Nöbet listesi hazırlayan kodda revize yapmak

tahsinanarat

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Kod:
You must log in to view content
(85 satır)

satırını 97 den son satır değeri olan 149 olarak değiştirdiğimde
run time error (9) hatası alıyorum, 101 yapınca sorun çıkartmıyor, bunun üzerine 4 ve katları olan rakamları (105,109 .....) ilave ederek yazdığımda belirtiğim hatayı alıyorum.

Nerede hata yapıyorum, yardımcı olabilecek arkadaşlarıma teşekkür ederim.
Evvelki konuyu Sayın cakerem arkadaşımız cevaplamıştı.

Merhaba Sayın @tahsinanarat .

Sayın cakarem'in adının başına @ işareti ekleyerek, konu sayfasına yeni bir cevap yazın ki kendisinin haberi olsun
ya da en azından kodların içerisinde olduğu çalışır durumda bir örnek belge ekleyin ki;
konuyla ilgilenecek arkadaşlarımız açısından kolaylık olsun derim ben.

İyi çalışmalar dilerim.
.

Örnek dosyayı ekte gönderiyorum, nöbet başlığında 25 yazan yere kadar (100.sutuna) olan kısım doluyor, sıralama sütunundaki a148 dahil olan kısma kadar dolması gerekiyor. Sn. @cakarem arkadaşım evvelce bu konuyu işlemişti. A97 ya kadar olan kısım için kodlarda bir sorun yoktu. Ancak ben bu sayıyı 101 den fazla artırmayı başaramadım.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Cep telefonundan yazıyorum.
Dim...... satırında yer alan aranan(24, 4)
kısmındaki 24 sayısını, (sondeğer-1)/4
sayısından büyük tutarak dener misiniz?

Sn. Ömer hocam bütün 24 sayılarını (150-1)/4 yaptım, sonuca ulaştım. Çok teşekkür ediyorum. Saygılar.

Tekrar merhaba Sayın @tahsinanarat .

Hepsini değiştirmek elbette pratik (belki de tümü için gereklidir bilemiyorum).
Tavsiyem; kodu VBA ekranı üzerinde, F8 tuşuna aralıklarla basarak makroları adım adım çalıştırıp,
hatanın sebebini/neden değiştirmek gerektiğini net olarak bulmaya çalışmanız olurdu.

Herneyse; önemli olan sorunun çözülmesi.
İyi çalışmalar dilerim.

Ömer Hocam, Yardımınız için teşekkür ederim ancak ben bu programdan pek birşey anlayamadım. Derdim tam olarak şöyle elimde bir fatura var ve ben bunu her seferinde sadece için doldurarak printerdan çıkartmak istiyorum ve printerın her seferinde excelde gördüğü raeim ve logoları basmasını istemiyorum sadece benim yazdığım rakamları görüp yazmasını talep ediyorum

Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Soru 
Forum
Genel Excel Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
7