Soru Memur Personelin Yıllık İzin Hakkı Hesaplaması

merttr07

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
If Sheets("Personel_Bilgileri").Cells(i, 5) = "Memur" Then
If yil < 10 Then Sheets("Personel_Bilgileri").Cells(i, 27) = 20
If yil >= 10 Then Sheets("Personel_Bilgileri").Cells(i, 27) = 30

1 ile 10 yıl arasında olan memur personeller iki yılda toplam bir 40 günlük izin hakları oluyor ve 40 üstüne izinleri çıkamıyor. EĞER çıkarsa en eski tarihten kalan kaç gün kaldıysa izni siliniyor.
10 yılından fazla olan memur personel ise iki yılda toplam 60 günlük izin hakkı oluyor 60 üstüne çıkamıyor. EĞER çıkarsa en eski tarihten kalan kaç gün kaldıysa izni siliniyor.

Bunu ne yazık ki yapamadım desteklerinizi bekliyorum.

MODÜL 3 İÇERİSİNDE BULUNAN KODLAR VAR

Kod:
You must log in to view content
(38 satır)

Ekli dosyalar

@merttr07

Örnek belgenizde, izin hesaplaması yapılacak herhangi bir personel bilgisi yok.
Verdiğiniz kodda Personel Bilgileri isimli sayfaya yönelik hesaplamalar var ancak, bu sayfada herhangi bir bilgi yok.
Örnek belgenizde çok sayıda userform da mevcut.
Hesaplama userform üzerinden mi yapılacaktır. Hesaplama aşamasına gelinmesi için hangi userform(lar) da hangi sırayla,
hangi işlemler yapılmış olmalı ki hesaplama aşamasına geçilebilsin.

Gereksiz yazışmalar olmaması bakımından;
işe başlama tarihleri, geçmişte kullanılan izin bilgileri, kıdem süreleri vs birbirinden farklı bir miktar veri ve bu bilgilere göre ulaşılması gereken sonuçları haricen hesaplayıp, olması gereken konumlarına elle yazıp, her bir sonuç için bu sonuca nasıl ulaştığınıza dair kısa net açıklamalar yazarak örnek elgenizi yenilemenizde yarar var.

Örnek veri ve bunlara göre olması gereken sonuçlar bilinmeden yapılacak öneriler gereksiz yazışmalara neden olacaktır.

.

@merttr07

Örnek belgenizde, izin hesaplaması yapılacak herhangi bir personel bilgisi yok.
Verdiğiniz kodda Personel Bilgileri isimli sayfaya yönelik hesaplamalar var ancak, bu sayfada herhangi bir bilgi yok.
Örnek belgenizde çok sayıda userform da mevcut.
Hesaplama userform üzerinden mi yapılacaktır. Hesaplama aşamasına gelinmesi için hangi userform(lar) da hangi sırayla,
hangi işlemler yapılmış olmalı ki hesaplama aşamasına geçilebilsin.

Gereksiz yazışmalar olmaması bakımından;
işe başlama tarihleri, geçmişte kullanılan izin bilgileri, kıdem süreleri vs birbirinden farklı bir miktar veri ve bu bilgilere göre ulaşılması gereken sonuçları haricen hesaplayıp, olması gereken konumlarına elle yazıp, her bir sonuç için bu sonuca nasıl ulaştığınıza dair kısa net açıklamalar yazarak örnek elgenizi yenilemenizde yarar var.

Örnek veri ve bunlara göre olması gereken sonuçlar bilinmeden yapılacak öneriler gereksiz yazışmalara neden olacaktır.

.
Moldül 3 içerisinde bulunan kolar ile hesaplama yapılmaktadır.

Bu bilgiyi açılış mesajında yazdınız zaten (okumadan mı cevap yazdığımı düşünüyorsunuz).
Ancak sanırım siz benim mesajımı okumamışsınız anlaşılan.

Bir önceki cevabımı tekrar okuyun isterseniz.

Bu bilgiyi açılış mesajında yazdınız zaten (okumadan mı cevap yazdığımı düşünüyorsunuz).
Ancak sanırım siz benim mesajımı okumamışsınız anlaşılan.

Bir önceki cevabımı tekrar okuyun isterseniz.
Örnek personel ekledim.

Personel_Bilgileri sayfası baka bilirsiniz.
frmPersonelKayit personel kayıt sayfası burası ve işe giriş tarihi text ( txtBasTarih) girilen tarihe göre hesaplama yapılıyor.
Hesaplı bir şekilde bilgiler geliyor.
frmIzinKullanim ise izin giriliyor.
Dediğim gibi modül 3 yapılan hesaplamalar ile personeller yıllık izin hakları geliyor.

Ekli dosyalar

Bu belge daha evvel gördüğüm belge sanırım.
Ve yine sanırım ben izah edemiyorum.

İşte GELİYOR dediğiniz hesaplamalar sorunlu ki DESTEK istiyorsunuz.
İzin hesaplaması olayının kendisi yerine, userform(lar)daki AKIŞ, formlar, nesneler, nesne isimleri, düğmeler vs. ile uğraşmak gerekiyor.

Ben diyorum ki;
-- yeni basit bir excel belgesi oluşturun (asıl belgenizdeki satır sütun yapısına benzer yapıda olursa daha sonrası için kolaylık olur),
-- bu belgede, yılık izin hesabıyla ilgili durumları birbirinden farklı personel bilgileri olsun,
-- sonra da bu bilgilere göre, BUGÜN itibariyle, olması gereken HAKEDİLEN İZİN GÜN SAYILARInı uygun hücrelere elle yazın,
-- bu sonuçlara nasıl ulaştığınıza dair kısa/net açıklamalar ekleyin,

Kodlama vs bunlara göre yapılıp sonuçların doğruluğu konusunda kani olduğunuzda, bu çözümün asıl belgenize uyarlanması aşamasına gelinsin.

Zaten yeni belge ile asıl belgenizdeki tablo yapısı benzer olduğunda, uyarlama zor olmaz.

Bence izlemeniz gereken yol böyle.

If Sheets("Personel_Bilgileri").Cells(i, 5) = "Memur" Then

1 ile 10 yıl arasında olan memur personeller iki yılda toplam bir 40 günlük izin hakları oluyor ve 40 üstüne izinleri çıkamıyor. EĞER çıkarsa en eski tarihten kalan kaç gün kaldıysa izni siliniyor.
10 yılından fazla olan memur personel ise iki yılda toplam 60 günlük izin hakkı oluyor 60 üstüne çıkamıyor. EĞER çıkarsa en eski tarihten kalan kaç gün kaldıysa izni siliniyor.

Bunu ne yazık ki yapamadım desteklerinizi bekliyorum.

MODÜL 3 İÇERİSİNDE BULUNAN KODLAR VAR

Kod:
You must log in to view content
(38 satır)
Pbs yetersiz mi geliyor :) Ne amaçla kalan izin günlerini excelde hesaplatıyorsunuz?

Pbs yetersiz mi geliyor :) Ne amaçla kalan izin günlerini excelde hesaplatıyorsunuz?
Pbs yetersiz mi geliyor ? anlamadım :D
Ne amaçla kalan izin günlerini excelde hesaplatıyorsunuz? Buna gelirsek program döngüsünde otomatik bir şekilde memur personel yıllık izin ve normal personel yıllık izinlerinde yıllara devretme sistemi oluşturduğum program içerisinde yok. Doğal olarak yeni yıla geçildiği zaman yeni izin hakkı gelecek ama eskide kalan izin hakkı üstüne eklenmeyecek. Memur personelde ise en eski tarihten itibaren kalan artık izinler silinmemiş oluyor bundan dolayı.

Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Soru 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
9