Çözüldü Yıllık İzin Formu Makro Raporlama

yIgItyasIr

Normal Üye

Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba
ilgili sheet aylarında sayfalarda izin türlerini duruma göre manuel dolduracam örnek olarak ocak ayındaki verileri rapor sayfasına manuel olarak belirttim exceldepo simgesine tıkladığımda makro kod yolu ile veriler gelsin istiyorum
sheet aylarında yazdığım izin türlerini rapor sayfasında A3 sütununda ismini listeden seçerek kümüle olarak toplatmak istiyorum ve aynı şekilde alt sayfada aylık bazda ayrıntılarını görmek istiyorum koşullu biçimlendirme olacak şekilde
aynı şekilde P sütununda yıl belirttiğim sütunda yıl değiştirdiğimde geçmiş yılların raporlamasını da görmek istiyorum
teşekkür ederim

Ekli dosyalar

• SABLON_IZIN.xlsx
    118.1 KB · Görüntüleme: 10
........
aynı şekilde P sütununda yıl belirttiğim sütunda yıl değiştirdiğimde geçmiş yılların raporlamasını da görmek istiyorum
.....

@yigityasir
Kırmızı renklendirdiğim kısmı anlamadım.
Eklenen örnek belge, TEK YIL için kullanma şeklinde tasarlanmış.
Geçmiş yıllar verileri, belgenin sayfalarında bir yerlerde tutulmuyor ki Rapor sayfasında gösterilebilsin.

Ömer bey,
dediğinizi dikkate alarak geçmiş yılların izin listesini raporda görmek için kalıcı olarak veri girişi yapılması gerekiyor burayı atlamışım dosyayı güncelledim çözüm olarak altta sheet de çalışan izni izleyici sayfasında personelin kullandığı izin türlerini belirttim raporlamada kullanıcağımız veri girişi buradan çalışacak tatiller sayfasında bunda sonraki yıllarda da inşallah bu yıl olduğu gibi izin günlerini belirteceğim tam işgünü olarak tatil günü sadece pazar günü ve bunun yanında diğer resmi ve dini günlerimiz var resmi ve dini günlerde bazen çalışma durumu olabiliyor dolayısı ile çalışma değil izin olursa bunu da çalışan izni sayfasında belirteceğim örnek 23.04.2022 günü bütün personeller çalışıyor tatil olursa personelin adını sayfada belirteceğim ama pazar günü tüm personel için tatil
teşekkür ederim

Ekli dosyalar

• SABLON_IZIN.xlsx
    124.5 KB · Görüntüleme: 3
@yigityasir
Son mesajda yazdıklarınızı tam olarak anlayamadım.
Önceki belgeniz üzerinden oluşturduğum yapıyı deneyin.

Kod hem düğmeye tıklayarak, hem de ADI SOYADI ve/veya YIL SEÇİMİ yapıldığında otomatik olarak çalışır.
Tüm veriler ilgili aya ait sayfalardan alınır. RT biçimlendirmesi de ekledim.
Oluşturduğum kodlama şöyle:

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmalısınız.
(40 satır)

İlave isteğiniz varsa yazarsınız.
İyi çalışmalar dilerim.

Ekli dosyalar

• SABLON_IZIN.xlsm
    142.1 KB · Görüntüleme: 8
Ömer bey,
rica etsem dosyayı siz ekleyerek gönderebilir misiniz kodlama kısmında bilgim olmadığı için hata alıyorum önceki mesajınızda belirttiğiniz üzere bu kodlamada geçmiş yılların raporlamasını alabilecek miyim son attığım örnekte geçmiş yılların izin planlamasını yapabiliyorduk
zamanınızı ayırdığınız için teşekkür ederim

Moderatörün son düzenlenenleri:
Ömer bey,
raporlama istediğim gibi çok güzel olmuş sağolun sormak istediğim 2 husus var
mevcut gönderdiğiniz sayfada rapor alanında gün sayılarının altına diğer sheet sayfadaki günü günleri koyabilir miyiz bu benim eksikliğim unutmuşum diğeri eklediğiniz dosyada 2022'den sonra aylarda izinler temizleneceği için yılın bir fonksiyonu kalmıyor zaten sizde 2 nolu cevabınızda bunu belirttiniz haklı olarak geçmiş yılların raporlamasını da örnek tek yıl olarak tasarlanmış
mevcut aylara izin girişlerini manuel olarak yapacam

ben de 3 nolu cevabımda izin türlerini aylardan değil de başka bir sheet açarak çalışan izni izleyici sayfasında belirttim geçmiş yılların raporlamasını almak için raporlamayı buradan alsın istedim izin tür ve izin tarihlerini belirttim son raporlamanızda olduğu gibi mevcut dini ve resmi izinler yine sabit eklediğim dosyada bu her yıl tarihlerde değişkenlik göstereceğin için sayfanın altına 2023 ve sonraki yıllarda sayfaya ilave edecem son olarak sheet daha açtım çalışma günleri seçimi bütün yıllarda pazar günü hep tatil
umarım anlatabilmişimdir kendimi
sağolun

Ekli dosyalar

• SABLON_IZIN_YENI.xlsx
    125.7 KB · Görüntüleme: 2
Ömer bey,
eklediğiniz dosyada 2022'den sonra aylarda izinler temizleneceği için yılın bir fonksiyonu kalmıyor zaten sizde 2 nolu cevabınızda bunu belirttiniz haklı olarak geçmiş yılların raporlamasını da örnek tek yıl olarak tasarlanmış
mevcut aylara izin girişlerini manuel olarak yapacam

ben de 3 nolu cevabımda izin türlerini aylardan değil de başka bir sheet açarak çalışan izni izleyici sayfasında belirttim geçmiş yılların raporlamasını almak için raporlamayı buradan alsın istedim izin tür ve izin tarihlerini belirttim son raporlamanızda olduğu gibi mevcut dini ve resmi izinler yine sabit eklediğim dosyada bu her yıl tarihlerde değişkenlik göstereceğin için sayfanın altına 2023 ve sonraki yıllarda sayfaya ilave edecem son olarak sheet daha açtım çalışma günleri seçimi bütün yıllarda pazar günü hep tatil
umarım anlatabilmişimdir kendimi
sağolun

Ömer bey,
başka bir örnek olarak geçmiş yılların raporlamasını almak için her aya ait yıl ve o aya ait verileri girmek için satır ekledim ki raporlama alabileyim ocak ayında 2030 yılına kadar satır ekledim diğer aylarda da 2023 yılı ekledim devamını ekleyeceğim bu yöntem ile geçmiş yılların raporlamasını alabilir miyiz

Ömer bey,
başka bir örnek olarak geçmiş yılların raporlamasını almak için her aya ait yıl ve o aya ait verileri girmek için satır ekledim ki raporlama alabileyim ocak ayında 2030 yılına kadar satır ekledim diğer aylarda da 2023 yılı ekledim devamını ekleyeceğim bu yöntem ile geçmiş yılların raporlamasını alabilir miyiz

Ekli dosyalar

• SABLON_IZIN_RAPOR.xlsm
    198.7 KB · Görüntüleme: 7
Ömer bey merhaba,
dosyadan bir eksiklik dikkatimi çekti rapor sayfasında adı soyadı veriden Fatih Turhallı haricinde diğer isimlerde seçtiğimde tatil ve diğer izin türleri ve rakamsal veriler ekrana gelmiyor, Fatih Turhallı gibi diğer isimlerin de seçtiğimde bilgilerin gelmesini istiyorum
teşekkür ederim

Ekli dosyalar

• SABLON_IZIN_RAPOR (1).xlsm
    200.1 KB · Görüntüleme: 9
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi