Çözüldü Makroyla fatura bilgilerini farkli sayfaya aktarmak

turanmamma

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
İyi günler. Ben Excelde Fatura hazırladım. Fatura makro yardımı ile buton ekledim. Faturanı yazdıktan sonra kaydet butonuna basdığımda her defasında farklı excel sayfası olusturuyorum. Örnek; Ahmet isimde birine 1000tl lik 10 ürün isimli fatura yazdım kaydetdigimde. Fatura ismi_fatura tarihi_ musteri ismi_ fatura numarası.xls gibi kayt ediyor.
Benim yapmak istedigim her defasında fatura yazdıgımda bir tane excel sayfasına aktarma yapmak. Her faturanın müşteri ismi, fatura numarası ve fatura toplam rakamı farklı sayfada listelememe eklensin. Her fatura kayd etdiğimde bilgiler kayt olsun excele. Bu mümkünmü? yardımcı ola bilirmisiniz?

İyi Günler. Cevapladığınız için Teşekkür ederim. Örnek dosyayı aktardım size.
Fatura dosyasınadkı Sarı renklediğim konumdaki verileri dosyayı her kaydetdiğimde muhasebe dosyasıa eklemek yapmak istediğimiz. Yani her fatura kesildiğinde diğer sayfaya eklensin. Fatura sağda XLS kayd et butonu var. Butona basıldığında farklı dosya olarak kayd ediyor faturayı. Kayd edildiği zaman fatura gerekli bilgilerini muhasebe dosyasına aktarılmasını istiyoruz. Fatura takip gibi yani

Ekli dosyalar

Merhabalar Sn. @turanmamma
Ekteki Faktura.xlsm isimli dosyada Module3 içerisine kayit isimli kodları ekledim.
xlsKaydet kodlarını çalıştırdığınız zaman önce dosyayı farklı kaydeder, sonra ilgili bilgileri Muhasebe.xlsx dosyasına aktarır.

Ekli dosyalar

İyi günler. Dosyayı indiremiyorum. Üyelik almak isteyincede hatayla karşılaşıyorum. Azerbaycanda yaşıyorum. Azerbaycan banka kartıyla ödeme yapamıyorum. Yardımcı olurmusunuz lütfen.

Teşekkür ederim. Ellerinize sağlık tam istediğim gibi hazırlamışsınız. Bir ekleme daha yapmak istiyorum. Muhasebe dosya yolu kayıt olan sayfa yoluyla aynı onu nasıl değiştire bilirim?
Bir de dosyada kayıt butonuna bastığımda kayd olunan dosya fatura numarası +1 olarak kayıt yapıyor. Örnek: Örnek fatura numarası 210016 ise kayıt basdığımda 210017 olarak yeni dosya kayıt oluyor. Ancak örnek şablonu kapatıp tekrar açtığımda fatura numarası yine 210016 olarak kalıyor. Bunu Her dosya kayıt etdigimde degisen fatura numarasının örnek faturadada değiştirmek mümkünmü. Her örnek faturaya girdigimde en son faturadan baslasın ki kayıt yapıldığında sıralama doğru şekilde gitsin. Teşekkür ederim önceden

Merhabalar Sn. @turanmamma

-- Dosya yolları Ayarlar sayfası B1 ve B2 de kayıtlı. Buradaki kayıt yerlerini değiştirdiğiniz zaman istediğiniz olur.

Fatura numarasının artması içinde aşağıdaki işlemleri yapınız.
-- Faktura sayfası G3 hücresinde F2 + Enter ile hücre içine girip çıkınız.

Resimde kırmızı çerçeve ile işaretlediğim bölümdeki kodu değiştiriniz.
-- Bu kod sadece Faktura sayfası G3 hücresi için işlem yapar.
VBA:
You must log in to view content
(3 satır)
1635146079164.webp

-- Çalışma dosyasını kapatıp açtığınız zaman G3 hücresindeki değer 1 artar.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
11