Çözüldü Makro Kaydederken Farklı Adres Kullanma

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan OznDfn
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

OznDfn

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba

Sorum şudur.
Bir makro hazırladım C:/user/deneme1 /calisma.txt klasöründen calisma.txt dosyasini açacak ve excel e kopyalayacak. Fakat user dizinin içinde deneme2, deneme3, deneme4.. Adında bir sürü klasör var ve içlerinde sadece calsima.txt dosyasını açacak.

Makroyu yaptığımda sadece deneme1 klasöründeki çalışma.txt dosyasını Excele kopyaliyor. Diğerlerini sıra ile nasıl Excele kopyalatirim.
Teşekkürler.

Çözüm
Özel bilgiler içermeyecek şekilde dosyanızın bir kopyasını bu başlık altında yükleyiniz. Böylece hem dosyanıza göre hem de isteğinize göre makro kodlaması yapılabilir. Birden fazla dosya varsa winrar ile birlikte sıkıştırıp yükleyebilirsiniz.
Merhaba, foruma hoşgeldiniz Sayın @OznDfn .

Sorularınızı, cevabımın altındaki İMZA bölümünde yer alan açıklamalar doğrultusunda hazırlayacağınız
örnek belge üzerinden sorarsanız daha hızlı sonuca ulaşabilirsiniz.

Gerçek belgeyle aynı yapıda ve kullandığınız makronun da içerisinde olduğu örnek belge yüklemenizde yarar var.

İstediğiniz işlemle ilgili olarak şunları da netleştirmeniz yerinde olur.
C:/user/... dizininde yer alan ve adı sadece deneme..... diye başlayan klasörlere bakılıp,
varsa bu klasörler içinde ismi calisme.txt olan belgelere mi bakılacak?
Txt belge adı calisma olmayan veya klasör adı deneme .... olmayan klasörlere sakılmayacak öyle mi?

.

Kusura bakmayın ilk defa soru soruyorum onun için ne yapacağımı bilemedim.

c:/users/deneme1/calsima.txt
c:/users/deneme2/calsima.txt
c:/users/deneme3/calsima.txt
.
.
.
Diye gidiyor. Calisma.txt sabit hepsinde.

Bu klasörlere sırayla gidip Calsima.txt dosyasını açıp excel e yapistiracak hepsi bu. Benim yaptığım sadece c:/users/deneme1/calsima.txt dosyasına gidiyor diğerlerini yaptıramiyorum.

Teşekkürler.

Forumumuzun SORU-CEVAP bölümünde belge yüklemek/indirmek için özel bir üyelik türü yoktur ve ücretsizdir.
Belgenizin bir kopyasını alıp, varsa özel bilgileri silin veya yerlerine anlamlı/tutarlı veriler yazıp foruma ekleyin.

Txt belgelerden alınan verilerin nereye (hangi sayfaya, hangi sütuna, hangi satırdan itibaren... vs belli değil)
aktarılacağını bilmemiz mümkün değil ki.

.

Özel bilgiler içermeyecek şekilde dosyanızın bir kopyasını bu başlık altında yükleyiniz. Böylece hem dosyanıza göre hem de isteğinize göre makro kodlaması yapılabilir. Birden fazla dosya varsa winrar ile birlikte sıkıştırıp yükleyebilirsiniz.

Çözüm
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...