Çözüldü Kritere Bağlı Olarak İşlem Yapma

TahaK

Normal Üye
Merabalar ben yeni katıldım foruma. Benim yarın sınavım var ve hoca bize yarın ki sınavla ilgili sorular verdi buna benzer çıkıcak diye ben çoğunu çözdüm ama 1 tane soruda takıldım yardımcı olur musunuz ?

Ekli dosyalar

• Adsız.webp
    Adsız.webp
    10.5 KB · Görüntüleme: 7
Çözüm
Fotoğraf olarak paylaştım ama size direk yazıyı söylim
Ocak ayı içerisinde her hafta Perşembe(5) ve Pazar(1) günleri indirim yapan bir mağazada Perşembe ve Pazar günlerinde “indirim var” diğer günlerde işe “indirim yok” yazan excel formülünü yazınız. (Haftanın günü hücresini C3 olarak alınız)
Deneyiniz.

Kod:
İçeriği görüntülemek için giriş yapmalısınız
(1 satır)
Merhaba hangi soruya hangi yardımı istemiştiniz?
Madem yarın sınavınız var, " ...yardım edebilir misiniz?" sorunuza cevap olarak; "evet olabilir, yardım edebiliriz" cevabını beklemek yerine sorunuzu sorup direkt cevabı bekleseniz daha sağlıklı olur kanaatindeyim.
Siz sorunuzu çağrıştıran daha uygun bir başlıkla sorunuzu sorun mutlaka cevap verecek değerli bir arkadaş çıkacaktır. Saygılar.

Merhaba hangi soruya hangi yardımı istemiştiniz?
Madem yarın sınavınız var, " ...yardım edebilir misiniz?" sorunuza cevap olarak; "evet olabilir, yardım edebiliriz" cevabını beklemek yerine sorunuzu sorup direkt cevabı bekleseniz daha sağlıklı olur kanaatindeyim.
Siz sorunuzu çağrıştıran daha uygun bir başlıkla sorunuzu sorun mutlaka cevap verecek değerli bir arkadaş çıkacaktır. Saygılar.
Ocak ayı içerisinde her hafta Perşembe(5) ve Pazar(1) günleri indirim yapan bir mağazada Perşembe ve Pazar günlerinde “indirim var” diğer günlerde işe “indirim yok” yazan excel formülünü yazınız. (Haftanın günü hücresini C3 olarak alınız)

Deneyiniz.

Kod:
İçeriği görüntülemek için giriş yapmalısınız
(1 satır)

Çözüm
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Formül Soruları
Başlangıç tarihi