Soru İlgili Aydaki Kritere Göre Tatil Günlerini Bulma

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan kmlzdmr
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kmlzdmr

Site Üyesi
Merhaba,
Ekli dosyada detayla açıklama ve soru oluşturulmuş olup
Soru1: D3 HÜCRESİ: D1> Yıl D2> Ay olmak üzere D3 hücresine seçilen ayın gün sayısı gelecek. Şubat ayları 28,29 bulacak tabiki
Soru2: H2 HÜCRESİ: d1 ve d2 deki yıl ve ay sayısına ve K3 hücresindeki seçime göre (Hafta Sonu tatil: günlerine göre) ilgili aydaki hafta sonları sayısını bulacak
Örnek: Ağustos ayında K3 hücresi Cumartesi+Pazar seçilmişse: H2 hücresine 5+4=9 sayısını; K3 Pazar seçilmiş ise 4 sayısını bulacak
Soru3:H3 hücresinde d1 ve d2 deki yıl ve ay sayısına göre Gn Tat. + Uls.+ Dini Bayram günleri toplam sayısı gelecek
Soru4 ve Soru5 için aşağıda ve ekli dosyada açıklama bulunmaktadır.
ilgili yıl ve aydaki ve hafta tatili ve Yıllık İzin için geçerli hafta tatil günleri dikkat edilecek
kriter olarak kişinin kullandığı izin tarihleri aralığındaki tarihler dikkate alınarak net yıllık izin gün sayısı ve ilgili aydaki yıllık izindeki aralıktaki hafta tatil gün sayısını bulmak gerekli.

Excel 2003 kullanmaktayım.
Şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

Merhaba Sayın @KMLZDMR.

Ben size 4 sütunluk (muhtemel tüm seçenekler 4 adet zaten) tablo ekleyip gönderdim ve doldurmanızı istedim.
Siz ise 8 sütunluk tablo yapıyorsunuz. İnanın açıklamalarınızı anlayamıyorum.

Hala EKLENECEKSE/EKLENMEYECEKSE gibi şartlı cümle yazıyorsunuz.
Hangi seçenekte hangi sonucu istediğinizi malesef anlamış değilim.

Sayın Ömer BARAN üstadım,
25 numaralı mesajdaki tabloyu incelemekteyim. Öğrenmeye gayret ediyorum.
C3 hücresinde seçilen ay sayısına tekabül eden ayın gün toplamını G3 hücresine nasıl formüle edebiliriz?
Örnek C3 hücresinde 3 yazıyorsa G3 sonucu 31 olmalı, 6 yazıyorsa 30 olmalı gibi...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...