Çözüldü Kriter Bazlı Biçimlendirme Yapma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

valentino06

Site Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 365
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba Arkadaşlar lütfen 3 kritere baz alarak biçimlendirme yapmak istiyorum. lütfen yardımcı olabilir misiniz. çok çok teşekkür ederim.

sayfa 1 de A sütünunda bulunan verileri "B" Yazdırmak istiyorum.
1-20 arası ve 20 dahil olmak kaydıyla "B" Hücresine 3 yazsın ve biçimlendirme zemin rengi ise mavi olsun.
20 ve 200 arası ve 200 dahil olmak kaydıyla "B" Hücresine 2 yazsın ve biçimlendirme zemin rengi ise sarı olsun
200 üzeri ise "B" Hücresine 1 yazsın ve biçimlendirme zemin rengi ise yeşil olsun

Ekli dosyalar

Çözüm
Soruda da kendi içinde hata vardı. Onu şu şekilde yaptım. Kontrol ediniz.
1 - 20 arası 3 - mavi
21 - 200 arası 2 - sarı
201 ve üstü 1 - yeşil

"1-20 arası ve 20 dahil olmak kaydıyla "B" Hücresine 3 yazsın ve biçimlendirme zemin rengi ise mavi olsun.
21 ve 200 arası ve 200 dahil olmak kaydıyla "B" Hücresine 2 yazsın ve biçimlendirme zemin rengi ise sarı olsun
200 üzeri ise "B" Hücresine 1 yazsın ve biçimlendirme zemin rengi ise yeşil olsun"
Lütfen başlıklarda "yardım" kelimesini kullanmayınız.
Zaten istediğinizin genel adı "YARDIM"
Yardımın detayını konu olarak yazınız ki başkalarına da fayda sağlasın gerektiğinde.

Soruda da kendi içinde hata vardı. Onu şu şekilde yaptım. Kontrol ediniz.
1 - 20 arası 3 - mavi
21 - 200 arası 2 - sarı
201 ve üstü 1 - yeşil

"1-20 arası ve 20 dahil olmak kaydıyla "B" Hücresine 3 yazsın ve biçimlendirme zemin rengi ise mavi olsun.
21 ve 200 arası ve 200 dahil olmak kaydıyla "B" Hücresine 2 yazsın ve biçimlendirme zemin rengi ise sarı olsun
200 üzeri ise "B" Hücresine 1 yazsın ve biçimlendirme zemin rengi ise yeşil olsun"

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
Çözüm
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Site Üyesi
ANKARA
Konu Bilgi
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Formül Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
5