Çözüldü Koşullu biçimlendirme ile renklendirme

teyadih

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Kolay gelsin arkadaşlar. Koşullu biçimlendirme ile renklendirmeye ilişkin 2 farklı formül talebim ile ilgili örnek dosyayı gönderiyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

Selamlar,
idari izinde olanlar dosyanızdaki Şoför ve Bekçi için AN ve AQ kolonlarında koşullu biçimlendirme

3. satırda zaten Şoför , Bekçi gibi tanımlamaları var... O hücrelerden almak kolaylık sağlayacaktır.

AN6 : AN19 seçin.
Koşullu biçimlendirme, Formül kullan formül kısmına da

=EĞERSAY($BG6:$BP6;"*"&AL$3&"*")>0

formülünü yazın... Biçimlendirmenizi yapın.

AN6 : AN19 seçin Kopyala

Bekçi için AQ6 hücresini seçin Yapıştır.özel >>> Biçimleri şeklinde yapıştırın.

Not : Aslında, An6 : AN19 daki formüllerle AQ6 : AQ19 daki formüller AYNI. Bu durumda direkt olarak kopyala >>> Yapıştır yapılabilir... Fakat yine de tedbirli olup, yapıştır.özel >>> Biçimleri yapmanızı tavsiye ediyorum....

İkinci dosyanız (listeeee (1)) için koşullu biçimlendirme

AD4 : AD160 seçin
koşullu biçimlendirme .... Formül kullan

=VE(ESAYIYSA($P4);$AD4="")

formülünü yazın... Biçimlendirmenizi yapın....

Not : Belirttiğiniz hücrelere ilave olarak AD38 de de biçimlendirme olmalı sanırım...

Elinize sağlık sayın 52779 formüller tamam.
3. satırda zaten Şoför , Bekçi gibi tanımlamaları var... O hücrelerden almak kolaylık sağlayacaktır.
3.satırdaki Yazı İşleri Müdürü gibi uzun olan unvanlar yeşil alana Y.İşl.Md gibi kısaltma olarak geldiği için orayı belirtmedim.

Not : Belirttiğiniz hücrelere ilave olarak AD38 de de biçimlendirme olmalı sanırım...
Evet burasıda var. Teşekkür ederim

3.satırdaki Yazı İşleri Müdürü gibi uzun olan unvanlar yeşil alana Y.İşl.Md gibi kısaltma olarak geldiği için orayı belirtmedim.
Sayın @teyadih
Ben teşekkür ediyorum...
İyi çalışmalar sizlere...

Bilgi amaçlı olarak :
3. satırdan aldırma şeklinde yazılan
=EĞERSAY($BG6:$BP6;"*"&AL$3&"*")>0
formülü
=EĞERSAY($BG6:$BP6;"*Şoför*")>0
şeklinde de kullanabilirsiniz....

Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum