R

Çözüldü Klasörden Resim ActiveX Denetimi Çekme

Rizelli3

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhabalar,

Elimde bir dosya var c:\resim\ klasörü içerisinden belirli hücrelere resim çekmesi gerekiyor ancak çalışmıyor kullanılan kod ve örnek dosya aşağıdadır.
Özet: Örnek dosyada D1 hücresindeki uzantıda bulunan resmi C3 hücresinde bulunan kutu içerisine çekmesini istiyorum.
Amaç: C3 hücresindeki kutuyu farklı sayfalarda farklı kısımlara kopyalayacağım tek seferde resimlerin tamamının değişmesi.
Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(13 satır)

Ekli dosyalar

Resimin YOL ve uzantı dahil ADI,
koddaki yoluzanti aynı ise sorun olmaması gerekir.
Ben kendi bilgisayarımdaki bir resimi yol ve isim bilgisini kullanarak denemiştim.
Bir soruna rastlamadım.
Olmazsa D1 deki dosya adını formülle değil elle yazarak bir kez daha deneyin.
Başta, ortada, sonda BOŞLUK durumuna dikkat edersiniz.

Resimin YOL ve uzantı dahil ADI,
koddaki yoluzanti aynı ise sorun olmaması gerekir.
Ben kendi bilgisayarımdaki bir resimi yol ve isim bilgisini kullanarak denemiştim.
Bir soruna rastlamadım.
Olmazsa D1 deki dosya adını formülle değil elle yazarak bir kez daha deneyin.
Başta, ortada, sonda BOŞLUK durumuna dikkat edersiniz.

Maalesef hocam D1 hücresindeki yolu elle girdim denedim sonuç yine aynı hücre içerisindeki yolu kopyalayıp bilgisayardaki klasöre yapıştırınca resim çıkıyor resim yolu ve uzantısı doğru ancak çekmiyor eğer mümkünse denediğini excel dosyasını paylaşabilir misiniz. Teşekkürler iyi forumlar dilerim.

Bilgisayarda değilim.
Koddaki [D1].Text yerine [D1].Value yazarak deneyin.
Maalesef hocam denedim sonuç aynı resmi çekmiyor. Benim bilgisayar yada excel ayarı ile ilgili bir durum olabilir mi bu kodun çalışması için ekstra bir ayar yapmam gerekiyor mu. Tüm makroları etkinleştir ve Tüm denetimleri kısıtlama olmadan ve sormadan etkinleştir dışında.