Çözüldü Kapalı Dosyadan Veri Çekerek Otomatik İCMAL Oluşturulması

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

lordkisame

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Selamlar;

Bir klasör içerisinde bolca excel dosyası isim sıralaması mantığı ile sıralanmış durumdadır. Benden istenen tüm dosyaların içerisindeki belirli hücreleri tek bir excel dosyasında toplayarak bir database oluşturmaktır.

İçerisinde yüzlerce dosya bulunan klasörler var. Tek tek dosyaları açıp hücreleri bağlamak ciddi bir sabır işi gibi geliyor =(

Bu nedenle talebim şudur:

• Database oluşturma işlemi 00.ICMAL.xlsm içerisinde yapılacaktır.
  • 1 nolu satırda poz numaraları bulunmaktadır.
  • A3 hücresinden başlayarak, klasör içerisindeki dosya isimlerinin uzantısı olmadan aşağıya eklenecek şekilde otomatik gelmelidir. Örneğin klasör içerisindeki M001.xlsm ismi M001 è A2 hücresine, aynı mantıkla A3 hücresine è M002 yazdırılacak (dosya isminden alması gerekmektedir)
  • Daha sonra klasör içerisindeki exceller tek tek açılacak ve ilgili poz numaralarının altına yapıştırılacaktır. Örneğin A2 hücresine M001 dosya ismi yazılmış ise B2 hücresinin formülü ='[M001.xlsm]TCDD-metraj'!$G$14 olmalıdır. C3 hücresinin formülü ='[M001.xlsm]TCDD-metraj'!$G$16 olmalıdır.
  • Dosyalar bu şekilde tek tek açılıp (açılmaya da bilir hatta hiç açılmadan yapılabiliyorsa çok daha iyi olur) ilgili hücre değerleri bağlantı ile icmal dosyasına alınacaktır.

Şimdiden teşekkür eder saygılarımı sunarım…

Ekli dosyalar

Çok değerli @Feyzullah bey.

Çok teşekkürler aslında kodu çalıştırıp neler yaptığını gördükçe bir üstteki sorumu geçersiz kılacak şekilde neler yaptığını anladım. Muazzam olmuş gerçekten teşekkür ederim. Emek veriyor, zaman ayırıyorsunuz hakkınız ödenmez..

M001 ve M002 de gelen bağlantılar çalışıyorlar, ancak diğer kısımlarda dosya yolunu almıyor. Kodda bir ton deneme yanılma yaptım (aslında biraz da bu sayede keşfettim hangi satırın ne işe yaradığını) ancak başarılı olamadım. Aşağıdaki animasyonu izleyince ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız.

destek.webp

Moderatörün son düzenlenenleri:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...