Çözüldü Kapalı dosyadan a sutununa göre bilgileri getirmek

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tahsinanarat

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Kod:
You must log in to view content
(47 satır)

Yukarıdaki kod ile sorunsuz bir şekilde sorgulama yapıp a sutununda yazılı kriterleri sorgulama yapabiliyordum.
Ancak şu anda farkettim ki saadece sorgulama yapacağım ik isimli dosyayı açıyor öyle kalıyor, herhangi bir bilgi getirmeden.
Bu husuta destek verecek arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim.

Sn. cakerem hocam açılan ik dosyasını kapatıyor ancak dataları çekmiyor. Kodda bir değişiklik yapmadım, Evvelce kullandığım bir kod.
Aynı görevi yapan başka bir kod varmıdır.

Sn. cakarem hocam, dosya uzantılarını klasör seçeneklerinden görünür yapmıştım. Bugün kapatıp kodları çalıştırdığımda eski işlevliğini kazandı, Sorun dosya uzantılarıyla ilgisi olabilirmi bilmiyorum, ancak uzantıları açtığımda kod çalışmıyor, kapattığımda çalışıyor. Bu şekilde bir çözüm buldum. Bilginize.

Direk çözüm sunabilmemiz adına örnek dosya istememizin bir nedeni de bu. Dosya yapınızı bilemediğimizden nasıl bir sorunla karşılaşacağınızı tahmin etmek zor. Verdiğim kodu açık kalan bir excel dosyasını kapatmaktadır. Bunun olabilmesi içinde makro çalışmasına izin vermeniz gerekmekte. Ve dosyanız makrolu olabilmesi için dosyanızı makro içeren çalışma sayfası formatında kaydetmelisiniz. Örnek uzantılarından biride xlsm dir. Ancak bu kadar açıklama yapabiliyorum. Tam nasıl hata ile karşı karşı olduğunuzu anlamış değilim.

On Error Resume Next
Merhaba,
Acizane fikrimi söylemek isterim ki; yukarıdaki satırı mecbur kalmadıkça kullanmayınız ki; nerede hata yaptığınız belli olsun.
Muhtemelen kodlarınızın
VBA:
You must log in to view content
(3 satır)
satırlarında hata oluşuyor. Dosya isimlerinizi uzantılarıyla beraber yazmanız gerekiyor. Diğer kısımlar için dosyayı görmeden konuşmak pek mümkün değil.

Sn. ÖmerBey, dediğiniz gibi dosya uzantılarını yazdım denedim, sorunsuz çalıştı. Dosya uzantılarını gizlediğim, açtım her iki durumda da çalışıyor. Çok teşekkür ediyorum. Sağolun.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Genel Excel Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
10