C

Çözüldü Kapalı dosyadan aynı hücre içindeki tarihler

cahan2010

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Hayırlı akşamlar,
Devam_durumu_çizelgesi ve personel-kapali-dosya olmak üzere İki dosya oluşturdum.

Bur da kapalı dosyadan yıllık izinlerini ve raporların bilgilerini hücrelerin içinden 2 tarihi ayrı ayrı tarih olarak çıkarıp Çalışan İzni İzleyici sayfasında ilgili yerlere verilerin çekilmesi.

Kapalı dosya olan personel-kapali-dosya dan: Yıllık izin tarihleri -1 (G3) ; Yıllık izin tarihleri -2 (I3) ; Yıllık izin tarihleri -3 (K3); Yıllık izin tarihleri 4 (M3) ; Yıllık izin tarihleri 5 (O3); Yıllık izin tarihleri 6 ( Q3) hücrelerinde yıllık izinlerini hücre içinden tarihleri alarak, devam_durumu_çizelgesi dosyasında Çalışan İzni İzleyici sayfasında C4 hücresinden aşağıya Başlangıç Tarihi, D4 hücresinden aşağıya Başlangıç Tarihi ni otomatikman veri çekilip yazacak.

Kapalı dosya olan personel-kapali-dosya dan: Rapor tarihleri 1 (S3); Rapor tarihleri -2 ( U3) ; Rapor tarihleri -3 (W3); Rapor tarihleri -4 (Y3) ; Rapor tarihleri - 5 (AA3) ; Rapor tarihleri 6 (AC3) hücrelerinden yıllık izinlerini hücre içinden tarihleri alarak, devam_durumu_çizelgesi dosyasında Çalışan İzni İzleyici sayfasında C4 hücresinden aşağıya Başlangıç Tarihi, D4 hücresinden aşağıya Başlangıç Tarihi ni otomatikman veri çekilip yazacak.

Ekli dosyalar

Site ile ilgili ince bir nüansa bağlı olarak oluşan durumdan ötürü hata aldığınızı tespit ettim.
Sitede bu konuyla ilgili bir ayar yaptım. Şimdi tekrar adımları yazıyorum:
  • Soru - Kapalı dosyadan aynı hücre içindeki tarihler linkini tıklayın,
  • Üstteki linkte bulunan iki dosyayı da yeniden indirin bir klasöre kopyalayın,
  • Dosya isimlerinin "acik.xlsm" ve "kapali1.xlsx" olduğundan emin olun. (Klasör ayarlarınızda dosya uzantıları görünmüyorsa, dosya isimleri acik ve kapali1 şeklinde görünecektir.)
  • acik.xlsm olan dosyayı açın,
  • Çalışan İzni İzleyici isimli sayfadaki E1 hücresinde yer alan açılan listeden bir izin türü seçin,
  • Rapor butonuna tıklayın.
E1 hücresinde seçili olan izin türü, kapali1 isimli dosyadan listelenecektir.

Site ile ilgili ince bir nüansa bağlı olarak oluşan durumdan ötürü hata aldığınızı tespit ettim.
Sitede bu konuyla ilgili bir ayar yaptım. Şimdi tekrar adımları yazıyorum:
  • Soru - Kapalı dosyadan aynı hücre içindeki tarihler linkini tıklayın,
  • Üstteki linkte bulunan iki dosyayı da yeniden indirin bir klasöre kopyalayın,
  • Dosya isimlerinin "acik.xlsm" ve "kapali1.xlsx" olduğundan emin olun. (Klasör ayarlarınızda dosya uzantıları görünmüyorsa, dosya isimleri acik ve kapali1 şeklinde görünecektir.)
  • acik.xlsm olan dosyayı açın,
  • Çalışan İzni İzleyici isimli sayfadaki E1 hücresinde yer alan açılan listeden bir izin türü seçin,
  • Rapor butonuna tıklayın.
E1 hücresinde seçili olan izin türü, kapali1 isimli dosyadan listelenecektir.
Üstadım. Harika oldu. Verdiğin emekler için çok teşekkür ediyorum. Hayırlı geceler.