Çözüldü İki renk üç karekterli tablo yapımı

Akif59

Yıllık Forum Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba
Değişik renklerde binlerce yapmam gerekiyor. bu bayrağı hızlıca yapmanın pratik bir yolu varmıdır tek kriterimiz 2 nolu karekter iki rengin ortasında olacak.

Ekli dosyalar

Merhaba,
Metin kutusunu hücrelerin büyüklüğünde ayarlayıp metin hizalamayı ortalı yaparsanız 2. karakter rengin ortasında olacaktır. geri kalan kısmı da döngü ile halledilebilir.

Merhaba
Değişik renklerde binlerce yapmam gerekiyor. bu bayrağı hızlıca yapmanın pratik bir yolu varmıdır tek kriterimiz 2 nolu karekter iki rengin ortasında olacak.
Merhaba
Sayın @ÖmerBey
metin kutusu ve hizama halledilebilir sorun 300 301 302 303 304 gibi sürekli metin kutusunun içinden değeri değiştirmek sorun
faklı renklerde çok fazla yapılacak olması hızlı ve pratik bir yol lazım bahsetiğiniz döngüyü açabilirmisiniz makroyla halledilebilirmi.

Yukarıda da belirttiğim gibi: Evet, halledilebilir.
Ancak isteğiniz net olmadığı için daha fazla yardımcı olamıyorum. Örneğin,
Şablon dosyanızda hazırladığınız üç hücre mi kullanılacak? Diğer hücreler kullanılacaksa yatay mı, dikey mi kullanılacak?
Arka planı siz mi ayarlayacaksınız, makro ile mi yapılacak? Makro ile yapılacaksa hangi renkler kullanılacak?
Sayılar kaçtan başlayıp kaça kadar gidecek? Vs.

Yukarıda da belirttiğim gibi: Evet, halledilebilir.
Ancak isteğiniz net olmadığı için daha fazla yardımcı olamıyorum. Örneğin,
Şablon dosyanızda hazırladığınız üç hücre mi kullanılacak? Diğer hücreler kullanılacaksa yatay mı, dikey mi kullanılacak?
Arka planı siz mi ayarlayacaksınız, makro ile mi yapılacak? Makro ile yapılacaksa hangi renkler kullanılacak?
Sayılar kaçtan başlayıp kaça kadar gidecek? Vs.
Merhaba haklısınız
Arka blanı rengi çok değişken olacağı için zor olaçaksa onu ben sürekli değiştirebilirim
her renk çifti için 100 den 500kadar hazırlanacak
hazırlanan bayraktar A4 ÇIKTISI alınacağı için yukardan aşagı olması çok güzel olur her bir A4 iki bayrak basılaçak 301 302 gibi

Tekrar merhaba,
Ekteki dosyayı inceleyiniz. İlk satırda bulunan metin kutusu kopyalanarak işlem yapılıyor. Bu yüzden onu silmeyiniz. Renklendirme de ilk hücrelere (A1, B1) göre yapılıyor, o ikisinin rengini değiştirmeniz yeterli.
Düzeltme: Baskı önizlemede hizalama kayıyor sanıyorum.:(
Düzeltme2: Sanırım sorunu hallettim, dosyayı güncelledim, dosyayı yeniden indirip deneyiniz.

Ekli dosyalar

Moderatörün son düzenlenenleri:
Merhana Sayın @ÖmerBey
9 NOLU Mesajınızdaki dosyayı sorunsuz kullandım ekli dosya sadece 300 500 arası basım yapıyor.
ben farkl rakamlarda basmak istiyorum

Örneğin 1 den 10 farklı renkler
Kodun içinden başlangıç ve bitiş rakamınıda değiştirdiğim halde hep 300 500 basıyor. değişken rakamlariçin kodda nereyi dizültmeliyim yardımcı olbilirmisiniz

Ekli dosyalar

Merhaba,
.TextEffect.Text = 300 birinci bayrağın numarası
For a = 301 To 500 basılacak diğer bayrakların baş ve son numarası (silme kodunda da aynı satır var, onu da buraya uygun alarak değiştiriniz)
Bu açıklamalara göre düzenlerseniz istediğiniz olur sanıyorum.

Teşerkür Ederim Sayın @ÖmerBey
İlk başlangıç ve son değeri bir hüçreden kopyalatmak mümkünmüdür rica etsen herseferinde kodun içine girmemiş olurum müsait olduğunuzda destek olabilirseniz memnun olurum.

Örneğin K2 başlangıç, L2 bitiş değeri için igili satırları aşağıdakilerle değiştiriniz.
.TextEffect.Text = Range("K2").Value
For a = Range("K2").Value + 1 To Range("L2").Value
İlave olarak, silme kodunu da sayıdan bağımsız uygulamak için:
Kod:
İçeriği görüntülemek için giriş yapmalısınız
(12 satır)

Örneğin K2 başlangıç, L2 bitiş değeri için igili satırları aşağıdakilerle değiştiriniz.
.TextEffect.Text = Range("K2").Value
For a = Range("K2").Value + 1 To Range("L2").Value
İlave olarak, silme kodunu da sayıdan bağımsız uygulamak için:
Kod:
İçeriği görüntülemek için giriş yapmalısınız
(12 satır)
Sayın @ÖmerBey
Elinize sağlık Desteğiniz için Teşekkür ederim

Konuyu başlatan
Yıllık Forum Üyesi
Durum
Çözüldü