Y

Çözüldü Farklı İki Sütundan Veri Alma

YasarPiskin

Yıllık Forum Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Kitap1 AP Sütununa Kitap2 çalışmasının S:T sütunlarının hangisi dolu ise dolu olan hücredeki maaş bilgisini alabilmem hususunda yardımlarınızı rica ediyorum. Örnekteki gibi .

Ekli dosyalar

Kitap2 DATA ve ARŞİV sayfalarından veri almam gerek. EĞERHATA(TOPLA.ÇARPIM(([Kitap2.xlsb]DATA!$B$7:$B$7000=$A7)*([Kitap2.xlsb]DATA!$S$7:$T$7000))+TOPLA.ÇARPIM(([Kitap2.xlsb]ARŞİV!$B$7:$B$7000=$A7)*([Kitap2.xlsb]ARŞİV!$S$7:$T$7000));"") formülünü revize etme hususunda yardımlarınızı rica ediyorum.

Yukarıdaki formülünüzü de aşağıdaki gibi revize edebilirsiniz. Ama iki dosyanızın da açık olması gerekli aksi takdirde dosyanız kapalı ise formüller çalışmaz makro ihtiyacı doğurur.

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)

Yukarıdaki formülünüzü de aşağıdaki gibi revize edebilirsiniz. Ama iki dosyanızın da açık olması gerekli aksi takdirde dosyanız kapalı ise formüller çalışmaz makro ihtiyacı doğurur.

Kod:
(1 satır)

Sn. @Mehmet23 'ün verdiği formülün sonuç vermesi için,
esas olarak veri kaynağı belgenin açık olması gerekmez. Yeter ki formülde kaynak belgenin YOL bilgisi de doğru şekilde yer alsın.

Formüldeki tüm [Kitap2.xlsb]DATA! kısımlarını 'C:\Users\PC\Downloads\[Kitap2.xlsb]DATA'! ,
[Kitap2.xlsb]ARŞİV! kısımlarını da 'C:\Users\PC\Downloads\[Kitap2.xlsb]ARŞİV'! gibi değiştirin.
Sol baştaki ve sayfa adından sonraki TEK TIRNAK işaretlerine dikkat.

.

Başka bir gerekçesi var mı bilemiyorum ama formül şöyle de aynı sonucu vermez mi?
Kitap2.xlsb dosyasının yol bilgisine dikkat.

-- Sadece DATA sayfasında S-T toplamı için birinci formül,
-- Sadece ARŞİV sayfasında S-T toplamı için ikinci formül,
-- TC Kimlik numarası her iki sayfada da olabiliyor ve her iki sayfanın S-T sütunları TOPLAMları isteniyorsa üçüncü formül
aynı sonucu vermez mi?

Kod:
(3 satır)

Sn. @zompcu_80
Son bir not;

Kitap1'deki Worksheet_Change kod blokunda;
-- ilgili kod satırını, If Intersect(Target, Range("J7:AN517")) Is Nothing Then GoTo bitti şeklinde değiştirip,
-- End sub satırının üstündeki Application..... satırının hemen üstüne bitti: diye bir satır ekleyin.