Çözüldü IBAN Numarası Formatı Kodda Revize

YasarPiskin

Yıllık Forum Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
ThisWorkbook sayfasında var olan C7 hücresine girilen IBAN numaralarını TRXX XXXX XXXX XXXX XXXX XXXX XX formatında oluşturan kodu çalıştıramıyorum. Bu kodun revize edilmesi hususunda yardımlarınızı rica ediyorum.

Ekli dosyalar

Önce genel fikrimi söyleyeyim; tüm belgelerinizde biçimlendirmelerle çok gereksiz yere uğraşıyorsunuz.
Örneğin; IBAN yazdığınız hücrenin biçiminde neden boşluk ve iki nokta üst üste karakteri var.

Çözüm ekte. (Eklediğiniz belgede, dün açtığınız konu sayfasındaki kod düzeltmesini de yapmamaşsınız, onu da uyguladım)
İki nokta üst üste karakterlerini, olması gereken yere, yani B sütunundaki metinlerin sonuna aldım.
Boşluk karakteri yerine de, C7'nin hizalamasında SOL GİRİNTİ (1) uyguladım.

Deneme yapabilmek için (çünkü mevcut kodlar ŞÖBLON sayfasında değil diğer sayfalarda çalışacak şekilde düzenlenmiş)
ŞABLON sayfasının bir kopyasını oluşturdum, silersiniz.

.

Ekli dosyalar

Ömer abi cevap 2 de kopyala yapıştır yaptığımda ekran görüntüsünü paylaştığım Rune-time error '13': hatasını almaktayım. Bu hususta yardımlarınızı rica etsem.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.webp
    Ekran Alıntısı.webp
    48.3 KB · Görüntüleme: 15
Bu sorun önceki cevapta yaptığım ekleme/değişiklikle ilgili değil,
önceden de aynı durumda aynı sorunla karşılaşılıyordur mutlaka.

Herneyse; ŞABLON sayfasının ve mevcutsa ŞABLON sayfasının kopyası şeklinde oluşturulmuş
diğer sayfların kod bölmünde mevcut eski Worksheet_Change kod blokunu aşağıdakiyle diğiştirin.

VBA:
You must log in to view content
(13 satır)

Konuyu başlatan
Yıllık Forum Üyesi
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar