Soru İki Farklı Sütün Verilerini Birleştirme

Ömer BARAN

Forum Kurucusu

Yönetici
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Forum sayfalarının sağ üst bölümünde yer alan ARA bölümündeki KULLANICI kısmında merakli yazarak arama yaptırırsanız,
birçok konuda destek de olduğumuz, epey ileri seviye çalışmaları mevcut. Çok işinize yarayacağını düşünüyorum.

1649282571945.webp

Ekli dosyalar

• 1649282571945.webp
    1649282571945.webp
    7.2 KB · Görüntüleme: 68
Forum sayfalarının sağ üst bölümünde yer alan ARA bölümündeki KULLANICI kısmında merakli yazarak arama yaptırırsanız,
birçok konuda destek de olduğumuz, epey ileri seviye çalışmaları mevcut. Çok işinize yarayacağını düşünüyorum.

1649282571945.webp
Merhaba,
Bir sınav analizi oluşturdum tek grup için tam istediğim gibi işini yapıyor. Ama sınıf A-B grubu ve aynı sorular olmasına rağmen soru yerleri değişiyor.
(örneğin A grubunda 1. soru B grubunda 12. soru gibi)
Benim burada yapmaya çalıştığım D sütununda Öğrenci hangi grupta ise seçip
seçilen gruba göre E4 ve E5ten başlayan iki farklı gruba göre verilmiş cevap anahtarına göre okuması.
A grubundaki 1.soru B grubundaki 12. soru için (aynı sorular olduğu için) doğru oranlarını toplasın
A grubuna göre uyarlasın alt bölümdeki başarı yüzdesi bölümünde bana versin. Ve buna göre soru yapılma grafiğini çıkartacağım.
ve bunu bir kere oluşturup soru eşleştirmesi yaptıktan sonra diğer sınavlar için kendisi yapsın.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Benim burada yapmaya çalıştığım D sütununda Öğrenci hangi grupta ise seçip
seçilen gruba göre E4 ve E5ten başlayan iki farklı gruba göre verilmiş cevap anahtarına göre okuması.
İsimleriniz D sütununda değil, gereksiz bir hücre birleştirmesi yapmışsınız. İsimleri D sütununa alıp arada kalan C sütununu silseniz iyi olur.

Okuma olayını anlamadım. Nereden okuyacak?

Excelde bir sınıf listesimiz var bu listeye notları yazılarak grafiklerle sınıfın öğrencinin hangi konuda zayıf olduğu ölçülecek
öğrencilerimiz iki gruba ayrılmış A B gibi
A grubuna sorulan sorular (örneğin A grubun 1. sorusu B grubunda 6.soruya denk geliyor bütün soruların yerleri ve puanları karışık vb..)
Öğrenciler yatay satırlarda, soruların konuları dikey sütünlarda ve altında her sorudan alınacak puan değeri var
Aynı sınıfta olan bu öğrencilerin listelerini nasıl birleştirebilirim.
Bunun için hangi formülleri kullanmalıyım.
Listeler birleştikten sonra konu yazılan sütuna göre konu grafiği oluşturulacaktır.
Konuyla ilgi bilgilerinizi katkılarınızı paylaşırsanız
Şimdiden çok Teşekkürler

Ekli dosyalar

• DENEME-KONU.xlsx
    31.8 KB · Görüntüleme: 12
İsimleriniz D sütununda değil, gereksiz bir hücre birleştirmesi yapmışsınız. İsimleri D sütununa alıp arada kalan C sütununu silseniz iyi olur.

Okuma olayını anlamadım. Nereden okuyacak?
Hocam benim sorunun sütunlarda bulunan konular A ve B grubun da farklı yerlerde bundan dolayı puan değerlendirilmesinde farklı. Puan değerlendirilmesi farklı olduğundan öğrencinin hangi konuda zayıf olduğunu grafiksel olarak sınıf bazında öğrenmem zor

Konuyu başlatan
Yönetici
Forum Kurucusu
Durum
Soru 
Forum
Excel Formül Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
4
Geri