Excel Formül Sorusu Sor

Bir Excel formülüne dair sorunuz varsa, bu alanı kullanarak bize iletin.

Excel Makro Sorusu Sor

Bir Excel VBA koduna dair sorunuz varsa, bu alanı kullanarak bize iletin.

Genel Excel Sorusu Sor

Excel'in ön sayfasındaki FORMÜL haricinde olan sorularınızı buradan sorabilirsiniz.

Çözüldü İki̇ Saat Arasındaki̇ Veri̇leri̇n Toplamı

slymnytm

Site Üyesi

Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Sn. İlgililer;

D sütununda saat E sütununda ise toplamı alınacak verileri var F2:G2 deki saat aralığının toplamını H2 hücresine nasıl toplayabiliriz.

Şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• SFY29.xlsx
    9.8 KB · Görüntüleme: 3
Verileri sanırım bir programdan aktarıyorsunuz. Bu haliyle Excel'in hesaplama yapabilir biçiminde değiller.
Ne demek istediğimi anlamadıysanız, E sütununu seçin..
Normalde sağ altta toplam, ortalama vs gibi bilgiler gelecektir ama sizin biçimde sadece Say:X olarak çıkar.
Dediğim hususu yapmak için hücrelere F2 Enter yapmanız gerekir ya da 1 ile çarpmanız.
Dediklerimi yapmadan formülün sonucunu almanız sanırım mümkün olmayacaktır.

İkinci olarak D sütununundaki saatlerin sonundaki * işareti artık o değer saat olmaktan çıkarır.
Ona da bir çözüm bulmanız gerekir.

Merhaba @Slymnytm verileriniz metin haline getirilmiş bazılarının yanında * işareti var asıl dosyanızda ne biçimde bilemediğim için TOPLA.ÇARPIM ve ÇOKETOPLA işlevleriyle 2 ayrı çözümle dosyanız ektedir. İnceleyiniz.

Bu arada Sn. @Admin ile aynı anda cevap yazdığımız için verilen cevabı sonradan farkettim. Sn. @Admin in yazdıklarına tamamıyla katılıyorum. Zaten bundan ötürü de verilerinizi düzenleyerek çözüm yolu sundum.

Ekli dosyalar

• SFY29.xlsx
    15.6 KB · Görüntüleme: 6
DMCA.com Protection Status
Konuyu başlatan
Site Üyesi
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Formül Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi