E

Çözüldü Hücredeki Değişken Verinin Toplamı

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan evuye2
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

evuye2

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba,
Bir tablom var. Bu tablonun çeşitli yerlerinde değişen veriler var. Şöyle ki; bazı hücrelerde değişen verilerin başka bir sekmede toplamına ihtiyaç duyuyorum. Örnekteki Excel dosyasında "B" sütunundaki verileri değiştirdikçe "C, D, E ve F" sütunlarındaki veriler de değişiyor.
Yapmaya çalıştığım şey, "C, D, E ve F" sütununda değişen her verinin toplamını "Log" sekmesindeki "C, D, E ve F" sütunlarında görmek. Tabi ki "Takip No" ya göre.
Örneğin Ruhsat sekmesinde yaptığım değişiklikler ile "201902" TAKİP numarasının karşılığında ki "E" sütununa denk gelen hücre de önce "5" değeri oluşuyor diyelim. Daha sonra "4" değeri oluşunca "Log" sekmesindeki "201902" yazan satırın karşılığında "9" olmalı. Daha sonra "Ruhsat" sekmesindeki aynı hücre "7" değerini alırsa bu sefer "Log" sekmesindeki aynı hücrede "16" olmalı. Yani Ruhsattaki her değişikliği alıp toplamını yazacak. Ve bunu "Takip numarasına göre yapacak ki, bu takip numaralarından çok sayıda olacak.

Biraz karışık anlattım sanırım ama umarım becerebilmişimdir. Örnek dosya ile anlaşılabilir sanırım. Bu konuda yardımcı olabilecek bir çıkar mı acaba?

Ekli dosyalar

Ekli dosyayı inceleyiniz.

Not: Takip no tekrarsız olduğu varsayılmıştır.
Not: Sayfa düzeninde değişiklik yapılmaması gerekmektedir. ( Sayfa2 de A sütunun boş olması )
Not: Dosya uzantısı makro içerir şeklinde değiştirilmiştir. Makro kullanımına izin veriniz.

1572628143298.webp
1572628150858.webp

İlgili kod yapısı :

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(11 satır)
[/CODE]

Ekli dosyalar

Moderatörün son düzenlenenleri:
Cevap yazamadım. Çok teşekkürler. Tam olarak aradığım şey buydu. Sayfa düzenini değiştirme konusunu da sadece bunlar için ayrı iki sekme açarak çözdüm. Bu sekmelerden esas sekmeye veriyi çekiyorum. Tekrar teşekkürler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...