Çözüldü Haftanın Belirli Gününü Hücreye Aktarmak?

HakanAYAN

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Arkadaşlar merhabalar

Exeldeki visualbasic macro ile haftanın belirli gününü hücreye aktarmak istiyorum.

Örnek:

30 hücre var. Textbox1 içerisine 09.05.2022 yazacağım.

ComboBox1 de Pazartesi seçili ise CommandButton1 tıkladığımda 30 hücre 09.05.2022 tarihinden itibaren alt alta 16.05.2022 , 23.05.2022 bu şekilde 30 hücreye kadar aktarmasını istiyorum.

Adsız.webp

@HakanAYAN
Asıl netleşmesi gereken şey ise; TextBox1'e 08.05.2022 veya 12.05.2022 yazıp Combobox'tan Pazartesi seçtiğinizde ne yapılacağı.
Yani hafta sonunun (Cumartesi ve Pazar) durumunun netleşmesi gerekir.
Bu açıklamanın, hem TextBox'a yazılan tarihin hafta sonuna denk gelmesi, hem de Combobox'ta hafta sonu gününün seçilmesi için yapılması lazım. Yoksa belli bir tarihten itibaren, 7 günlük ritimle tarihlerin yazdırılması mesele değil.

TextBox1 de 09.05.2022 yazılıp Combobox'tan Pazartesi seçildiğinde 30 hücre alt alta 09.05.2022 itibaren pazartesi günü tarihlerini sıralamasını istiyorum.
veya
TextBox1 de 10.05.2022 yazılıp Combobox'tan Salı seçildiğinde 30 hücre alt alta 10.05.2022 itibaren salı günü tarihlerini sıralamasını istiyorum.

@HakanAYAN
Demek ki ifade edememişim.
Ben diyorum ki; Combobox'ta,
TextBox'a yazdığınız tarihin denk geldiği günden farklı bir gün seçilirse ne yapılacaktır?
Örneğin TextBox'a 09.05.2022 (Pazartesi günü ) yazıp Combobox'tan Çarşamba seçildiğinde ne yapılacak?

Sanırım TextBox'a yazılan tarihe ve Combobox'ta seçilen haftanın günü durumuna göre ilk tarih bulunup
(09.05.2022 yazıldı ve Çarşamba seçilmişse, 11.05.2022 bulunacak), bu tarihten itibaren 7 günlük ritimle alan doldurulacak.

capture-23.webp

Moderatörün son düzenlenenleri:
Örneğin TextBox'a 09.05.2022 (Pazartesi günü ) yazıp Combobox'tan Çarşamba seçildiğinde ne yapılacak?

Sanırım TextBox'a yazılan tarihe ve Combobox'ta seçilen haftanın günü durumuna göre ilk tarih bulunup
(09.05.2022 yazıldı ve Çarşamba seçilmişse, 11.05.2022 bulunacak), bu tarihten itibaren 7 günlük ritimle alan doldurulacak.
Evet hocam en mantıklısı senin bu dediğin gibi. Benim daha çok işime yarar. Teşekkür ederim.

Ömer bey teşekkür ederim yardımınız için.
Farklı bir konu açmak yerine buradan devam etmek istiyorum.

Ben farklı bir Combox üzerine Pazartesi ve Cuma ,Salı ve Perşembe , Salı ve ve Cuma , Her Ayın 1.Günü , Her Ayın 15.Günü , Her Ayın 1. ve 15.Günü ekledim.

Yine düşündüğünüz TextBox'a yazılan tarihe ve Combobox'ta seçilen haftanın günü durumuna göre ilk tarih bulunup Pazartesi ve Cuma günlerinin alt alta yazılmasını istiyorum bunu nasıl yapabilirim?

Ekli dosyalar

@HakanAYAN

Eklediğiniz son belgeyi incelemedim (bilgisayarda değilim) .

Bence; açılış mesajındaki soru/sorun çözülmüş durumda, çözümü sağlayan cevabımın sağındaki ÇÖZÜLDÜ ONAY SİMGESİNİ tıklayarak konuyu çözüldü olarak işaretleyin. Yeni sorunuz için de yine uygun bir başlıkla yeni bir konu açarsanız iyi olur.

Zira konuların belge bazında (belgedeki tüm ihtiyaçlar/sorunlar için) değil,
işlem türüne göre açılması forum mantığına uygun düştüğü gibi
diğer forumdaşların da arama yaparak benzer sorunlarına verilen çözüme ulaşmaları kolaylaşır.

Anlayış için teşekkürler.