Çözüldü Gelişmiş Filtre Liste İşlemini Yapmama

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan muhsar
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

muhsar

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
merhaba;ek te sunduğum aktif hasta listesine ara isimli bir sayfa yaptım.gelişmiş filtre uygulayarak sayfada bulunan verilere göre filtreleme yapmaya çalıştım .tüm adımları doğru yaptığımı düşündüğüm halde veriler gelmiyor.liste aralığı ad(aktifhastalistesi);ölçüt ad(kriter)

rica etsem hata nerde kontrol edebilirmisiniz,amacım makro kaydederek düğmelere o makroyu atamak ve verileri filtreleyerek altta listelemek

(ilginiz için tekrar teşekkür ederim,sizlerin desteğini görünce yeni birşeyler yapmak ve öğrenmek konusunda cesaretim artıyor)

Ekli dosyalar

Sn. @muhsar kodlarda ufak bir hata olmuş. Yukarıdaki kodu aşağıdaki gibi değiştirin.

VBA:
You must log in to view content
(3 satır)

sn.hocam;ilginiz için çok teşekkür ediyorum,bu kodlar ile tabloda sadece ekip,durum ve ilçe mi filtrelenebiliyor,aynı tabloda ki dosya no;isim;soyisim;tc gibi kriterlere göre arama yapamazmıyım;ekte sunamadım bilgi güvenliği açısından sıkıntı olmasın diye ama gerçek tablomda bu alanlar dolu;

incelemeye çalışıyorum fakat makrosunu bulamadım yine aynı şekilde düğmeler çalışıyor fakat mesela isim kısmına fatmanın fat yazdığımda "fat" olarak yukarı kodlamıştım ama arama yapmak için makrosunu bulamadım.yeni bir makro oluşturup kod kısmındaki kodları mı yapıştırmam gerekiyor,kusura bakmayın acemi olduğumu belirtmiştim önceden,

incelemeye çalışıyorum fakat makrosunu bulamadım yine aynı şekilde düğmeler çalışıyor fakat mesela isim kısmına fatmanın fat yazdığımda "fat" olarak yukarı kodlamıştım ama arama yapmak için makrosunu bulamadım.yeni bir makro oluşturup kod kısmındaki kodları mı yapıştırmam gerekiyor,kusura bakmayın acemi olduğumu belirtmiştim önceden,

hocam mantığını çözdüm,ben bir buton koyup öğreğin xxx tc yi de aratmak istemiştim refaz beyin kodlarıda tc ye xxx yazıp alttaki düğmeyi hepsi yapınca yine arama yapıyor.çok teşekkür ederim ,Excel e merak saldım sayenizde,çok teşekkür ederim tekrar

Soruya ÖNEK olarak FONKSİYONLARı seçtiğiniz için formül ile çözüm aradığınızı düşünmüştüm.
Büyük veri yığınları için makro kullanmanızı önermeliyim.
Ekteki belgeye bir gözatın isterseniz. fikir vermesi ve alternatif olması bakımından işinize yarar sanırım.

Ekli dosyalar

Ne kusuru hocam estağfurullah sağlık sektörüne her zaman destek oluruz heleki makroyu öğrenmeye merak salmış birisinine sınırsız.

Evet sadece ekip, ilçe, durum a göre filtreleme yapıyor benim kod. Siz hangi ara sayfasında hangi alanlara göre aramak istiyorsan zemin rengini sarı yap, aktif hasta sayfasında da sütün başlığı aynı şekilde sarı yap sonra dosyayı tekrar yükle bende ona göre bir çalışma yapayım.

@Ömer BARAN Hocamın görmüş olduğu fonksiyonlar ön Eki benim dikkatinden kaçmış, bende direk makro ile çözüm bulmaya çalıştım.

Makroyu bulmak için mesela seçenek düğmesinin birine sağ tıklayıp ordan çıkan pencereden filtrele olana tıklayıp düzenle deyip bulabilirsiniz en kolayı.

hocam son mesajıma dosyayı tekrar ekledim fakat zafer beyin kodları güzel çalışıyor sadece tc ile arama kısmı çalışmıyor,orayı düzeltirsek işimizi görüyor,tekrar uğraşmayın teşekkür ederim.ben kendim o koda ekleme yapmak istersem arry ve alttaki satırı mı çoğaltmam gerekir

hocam bu yaptığımız çalışmalar aktif hasta listesinde mevcut çalışan makrolarımla çakışması durumu olabilirmi,önceki makrolarımın çalışmadığını farkettim,umarım yanlış bişey yapmamışımdır sabahtan bu tarafa emek veriyoruz hep birlikte;((

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...