amsterdam

Site Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 365
Excel Sürümü
32 Bit
Excel Dili
Diğer
Sevgili forum
ekte goruldugu uzere eksi saatleri giremiyorum.
-01:00, -02:00, -03:00 gibi
bakarsaniz sevinirim

Ekli dosyalar

Çözüm
Merhaba Excelde Eksi Saat (sayı olarak) girilmez. Fakat çok elzemse hem görsel hem hesaplama olarak şöyle yapabilirsiniz. Görseldeki gibi A ve B Sütunlarının Hücre biçimini METİN olarak ayarlarsınız. Girişlerinizi öyle yaparsınız. diyelim Hesaplama sütunu C sütunu olsun fotodaki gibi bir formülle hesaplama işleminizi yapabilirsiniz.

Adsız13.webp
Merhaba Excelde Eksi Saat (sayı olarak) girilmez. Fakat çok elzemse hem görsel hem hesaplama olarak şöyle yapabilirsiniz. Görseldeki gibi A ve B Sütunlarının Hücre biçimini METİN olarak ayarlarsınız. Girişlerinizi öyle yaparsınız. diyelim Hesaplama sütunu C sütunu olsun fotodaki gibi bir formülle hesaplama işleminizi yapabilirsiniz.

Adsız13.webp

Çözüm

Adsız13.png
SLM Mehmet bey,

rica etsem excel olarak koyabilirmisiniz

@amsterdam
Konu sayfasındaki belgelere bakmadım.

NEGATİF SAAT bilgisi yazabilmek için;
-- işlem yapılacak (elle veri yazılan) hücreleri SAAT olarak biçimlendirin,
-- EXCEL SEÇENEKLERİ >> GELİŞMİŞ >> BU ÇALIŞMA KİTABINI HESAPLARKEN bölümünde "1904 tarih sistemini kullan" seçeneğinin solundaki Onay Kutusunu işaretleyin.

Artık bu hücrelere NEGATİF saat yazabilirsiniz.
Dikkat edeceğiniz şey;
NEGATİF saat verisi girişini -03:27 şeklinde değil, -"03:27" gibi yani EKSİ yazıp ÇİFT TIRNAK ARASINA saati yazmak.

@amsterdam
Konu sayfasındaki belgelere bakmadım.

NEGATİF SAAT bilgisi yazabilmek için;
-- işlem yapılacak (elle veri yazılan) hücreleri SAAT olarak biçimlendirin,
-- EXCEL SEÇENEKLERİ >> GELİŞMİŞ >> BU ÇALIŞMA KİTABINI HESAPLARKEN bölümünde "1904 tarih sistemini kullan" seçeneğinin solundaki Onay Kutusunu işaretleyin.

Artık bu hücrelere NEGATİF saat yazabilirsiniz.
Dikkat edeceğiniz şey;
NEGATİF saat verisi girişini -03:27 şeklinde değil, -"03:27" gibi yani EKSİ yazıp ÇİFT TIRNAK ARASINA saati yazmak.
tesekkur ederim omer hocam