Çözüldü Formülle Tabloya Veri Getirtme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ergcbk

Normal Üye
Merhabalar, formülle;
İCMAL sayfasındaki sarı renkli tabloya örnek;
Prs.Hareketleri sayfasından
Emekli Servis Müdürü adedi kaç,
istifa eden Servis Müdürü kaç adet onu yaptırmak istedim, yardımlarınızı bekliyorum

NOT: Eklenen örnek belge, özel bilgiler içerdiğinden tarafımca kaldırılmıştır. 01.02.2023

Çözüm
Merhaba Sarı tabloda yazılmış formülünüz var zaten topla.çarpım ile yazılan sorun nedir anlayamadım ayrıca E Sütununda Servis müdürü gibi bir ünvan yok doğal olarak ta 0 gelmesi normal ekseriyeten aşağıdaki formülü de sağa ve aşağı sürükleyerek kullanabilirsiniz.

Kod:
İçeriği görüntülemek için giriş yapmalısınız
(1 satır)
Merhaba Sarı tabloda yazılmış formülünüz var zaten topla.çarpım ile yazılan sorun nedir anlayamadım ayrıca E Sütununda Servis müdürü gibi bir ünvan yok doğal olarak ta 0 gelmesi normal ekseriyeten aşağıdaki formülü de sağa ve aşağı sürükleyerek kullanabilirsiniz.

Kod:
İçeriği görüntülemek için giriş yapmalısınız
(1 satır)

Çözüm
Ergün bey verileriniz o şekilde olduğu için tüm satırlara aynı sayı geliyor. 7 satırda bir ünvanları kopyalayıp yapıştırmışsınız. Ayrıca H sütununa da 7 kalem (emekli istifa vs ) yazmışsınız. dolayısıyla da formülün her satırda aynı sayıları vermesi gayet normal. Soru sormadan önce bence manuel hesaplamalarınızı doğruca yapıp sonradan formül sonrası oluşabilecek sonuçları kesinleştirirseniz böyle ikilemlere düşmezsiniz ve neden formül aynı sonuçları getiriyor gibi bir soruya ihtiyacınız da olmaz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Formül Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
3