Çözüldü Farklı hücrelerdeki Bigilerin tek Texbokta görüntülemesi

sedat2161

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Hayırlı Cumalar ve Hayırlı Yıllar diliyorum değerli hocalarım ve forum arkadaşlarım.
Farklı hücrelerdeki veriler tek texbokta görüntülenebilir mi acaba.
22 ve 23. satırda bulunan bilgiler 22 boşsa 23 te vardır dolu olan 46 nolu texbokta görüntülensin
Bu kodda
TextBox47.Value = ListView1.SelectedItem.SubItems(22)
nolu satırdaki görüntüleniyor

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.webp
    Ekran Alıntısı.webp
    1.8 KB · Görüntüleme: 4
Merhabalar.

Kusura bakmayın ama yine tasarım/işleyiş öngörünüzü eleştireceğim.
İki sütunluk alan ayırıp duruma göre ilgili sütuna X gibi bir işaret koymak yerine,
verinin durumuna göre 15 sütununa 15, 20 sütununa 20 dışında değer yazdırılmayacaksa;
neden 15 ve 20 değerlerini aynı sütuna yazdırmıyorsunuz anlayamadım.
Sayın @Bilgi 'nin, açtığınız aşağıdaki konu sayfasında verdiği TEK SÜTUNda çözüm sağlayan ilk formülü kullunarak bu olur.

Zaten siz 15 ve 20'nin ne anlama geldiğini ve işlevini biliyorsunuzdur.

Bence bu değerler aynı sütuna yazdırılarak sorun temelden çözülür.
Yani YIPRANMA bir sütunda, İŞ RİSKİ bir sütunda olmalı diye düşünüyorum.

Bu sütun 15 kriterine göre filtrelendiğinde bir veri türünü, 20'ye göre filtrelendiğinde de diğer veri türüne giren satırlar görülebilir, sayım yapılabilir vs.

.

Merhabalar.

Kusura bakmayın ama yine tasarım/işleyiş öngörünüzü eleştireceğim.
İki sütunluk alan ayırıp duruma göre ilgili sütuna X gibi bir işaret koymak yerine,
verinin durumuna göre 15 sütununa 15, 20 sütununa 20 dışında değer yazdırılmayacaksa;
neden 15 ve 20 değerlerini aynı sütuna yazdırmıyorsunuz anlayamadım.
Sayın @Bilgi 'nin, açtığınız aşağıdaki konu sayfasında verdiği TEK SÜTUNda çözüm sağlayan ilk formülü kullunarak bu olur.

Zaten siz 15 ve 20'nin ne anlama geldiğini ve işlevini biliyorsunuzdur.

Bence bu değerler aynı sütuna yazdırılarak sorun temelden çözülür.
Yani YIPRANMA bir sütunda, İŞ RİSKİ bir sütunda olmalı diye düşünüyorum.

Bu sütun 15 kriterine göre filtrelendiğinde bir veri türünü, 20'ye göre filtrelendiğinde de diğer veri türüne giren satırlar görülebilir, sayım yapılabilir vs.

.
Hayırlı geceler Ömer Hocam.
-- Yıpranma kısmının ayrı yapmamın sebebi şu.
-%20 yıpranması olanlarda sorun yok.
--%15 yıpranma alan bir personele arazi adı altına bir ödeme yapılırsa kaç gün araziye çıkmışsa çıktığı gün kadar % 20 yıpranma alır.
Yani 30 gün % 15 yıpranma alan bir şahıs 8 gün araziye araziye çıkmışsa 22 gün % 15 8 gün % 20 yıpranma ödemesi alır.
Sizin dediğiniz şekilde tek sütün kullanacak olursak ekte yeni bir dosyada bunu açıklmaya çalıştım şayet böyle bir hesaplama formülü olursa bu zahmetten kurtulur tek sütun kullanmış olurum. Yardımlarınızı bekliyorum.

Ekli dosyalar

Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
7