Çözüldü Excelde Aylara Göre İndirim Oranı Uygulama

hilmi

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba göndermiş olduğum dosyada öğrenci kayıt için bir form oluşturdum yalnız yapmak istediğim erken kayıt döneminde nisan sonuna kadar %30, haziran sonuna kadar %20,ağustos sonuna kadar %10 indirim uygulamak istiyorum ayrıca bulunduğumuz ay içerisinde bir önceki günün tarihini kilitleyip seçememe koşulu uygulamak istiyorum bu şartlarda listeye nasıl eklentiler yapa bilirim sayfa 2 de bir tarih oluşturdum işlemimde hata var mı veya bu işin formüller ile daha kolay yolu var mı varsa formüller ile gösterme konusunda yardımcı olabilir misiniz?

Ekli dosyalar

Merhaba @hilmi .

Aslında açılış mesajınızdaki sorun çözüme kavuştu sanıyorum ve son mesajınız için yeni bir konu açmanız gerekiyordu.
Forumda yeni olduğunuz için, son mesajınızdaki hususa ilişkin cevap yazayım dedim.

Forum işleyişi ve diğer forumdaşların da açılan konulardan daha iyi yararlanmasını temin edebilmek bakımından;
soruların bir belgedeki tüm ihtiyaçların giderilmesi için (belge bazlı) değil de işlem/konu bazlı açılmasında yarar var.
Anlayışınız için teşekkürler.

-- H ve I sütunu arasına bir sütun ekleyin.
-- G sütunu için veri doğrulama listesini TAM;YARIM şeklinde değiştirin,
-- H sütunu için veri doğrulama listesini DIŞ;İÇ;PER. şeklinde değiştirin,
-- I sütunu (KAYIT TARİHİ) için isteğinizi tam olarak anlayamadım. İstediğiniz; hücreye sadece bugün tarihinin girilebilmesi midir?

-- Ücret hesabı için Sayfa2'nin kullanılmasına gerek yok ve şöyle bir formül kullanılabilir (yukarıda belirttiğim işlemlerin yapıldığı varsayımıyla) Formül tüm indirimleri (İÇ/DIŞ/PER ve TAM/YARIM ile kayıt tarihinin AY bilgisini) dikkate alır ve indirimlerden sonraki nihai tutarı bulur.

Kod:
İçeriği görüntülemek için giriş yapmalısınız
(1 satır)

Merhaba yardımınız için çok teşekkür ederim gerçekten benim için çok faydalı oldu özellikle kullandığınız ara ve dizi formülleri ile yeni konular öğrendim ayrıca tarih ile alakalı olarak aslında bu gün formülü kullanabiliriz sanki ama benim izah etmeye çalıştığım koşullu biçimlendirme kullanmadan bulunduğumuz günün tarihinden önce bir tarihe giriş izni vermeme

Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Formül Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
3