Çözüldü Excelde Değere Göre Satır Açma

baydd

Normal Üye
Faturalarımı sisteme atmam gerekiyor ama elimdeki döküm de farklı kdv leri yan yana yazıyor. Benim yapmak istediğimse g/ı/j/k hücrelerinde tek matrah varsa olan matrahı ve kdv yi e/f hücrelerine yazdırmak. birden çok matrah varsa sırasıyla bir alta boş satır açıp üsten fatura bilgilerini kopyalayıp bir üste yer alan ikinci matrahı kesip yeni açılan satıra yapıştırmak. kısacası h/ı/j/k satırlarında birden çok matrah varsa hepsini tekmiş gibi aşağı kopyalatmak. Yardımlarınızı bekliyorum.

Ekli dosyalar

Çözüm
Merhaba Sayın @baydd , öncelikle forumumuza hoşgeldiniz diyeyim.
Aşağıdaki kodu, ilgili sayfa, aktif sayfa iken çalıştırın.

Açıklama:
-- İşlem tamamlandığında, H:O sütunlarının silinmesini istemiyorsanız; kırmızı renklendirdiğim satırı silin.
-- Mavi kısımları ise G sütununa KDV oranlarının yazdırmak için
düşündüm (filtreleme için gerekebilir), gerekli değilse mavi kısımları da silebilirsiniz.

Ek not: Mevcut bir eksikliği gidermek ve tek döngüyle işlemi tamamlamak üzere, kod güncellendi. 09.12.2019 02:10
VBA:
You must log in to view content
(2 satır)
Merhaba Sayın @baydd , öncelikle forumumuza hoşgeldiniz diyeyim.
Aşağıdaki kodu, ilgili sayfa, aktif sayfa iken çalıştırın.

Açıklama:
-- İşlem tamamlandığında, H:O sütunlarının silinmesini istemiyorsanız; kırmızı renklendirdiğim satırı silin.
-- Mavi kısımları ise G sütununa KDV oranlarının yazdırmak için
düşündüm (filtreleme için gerekebilir), gerekli değilse mavi kısımları da silebilirsiniz.

Ek not: Mevcut bir eksikliği gidermek ve tek döngüyle işlemi tamamlamak üzere, kod güncellendi. 09.12.2019 02:10
VBA:
You must log in to view content
(22 satır)

Çözüm
Önceki cevabımdaki açıklama kısmını da tekrar okuyunuz.
İşlemi tek döngüyle tamamlamak üzere ve TUTAR sütunu ile KDV oranlarını yazdırmak için ekleme yaparak,
önceki cevabımda verdiğim kod'u güncelledim.

Sayfayı yenileyerek önceki cevabımı kontrol ediniz.
.

Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Formül Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
6