Soru Excel Formüllerini Türkçeye Çevirme

Akif59

Yıllık Forum Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba,
Ekli dosyayı yabancı bir kaynaktan temin ettim Herhangi bir ürünün kalite sürecini denetleyen onlarca soruya verilen cevaplara göre bir özet tablo oluşturuyor.
dosyayı olabildiğince Türkçeye çevirdim fakat özet tabloda C SÜTUNUNDAKİ FORMÜLLERİ Çeviremedim durum böyle olancada dosyayı kendim çalışma alanıma uyarlayamadım

Ekli dosyalar

-- GİZLİ sayfaları görünür yapın,
-- FORMÜLLER menüsünde yer alan AD TANIMLAMALARIna bakın.
-- TANIMLI ADların bir listesini ve başvuru yerlerini gösteren ilgili formülleri topluca görmek isterseniz
ÖZET sayfasında örneğin E2 hücresini seçip F3 tuşuna basın ve karşınıza gelecek küçük ekranda LİSTE YAPIŞTIR seçeneğini işaretleyin.

-- GİZLİ sayfaları görünür yapın,
-- FORMÜLLER menüsünde yer alan AD TANIMLAMALARIna bakın.
-- TANIMLI ADların bir listesini ve başvuru yerlerini gösteren ilgili formülleri topluca görmek isterseniz
ÖZET sayfasında örneğin E2 hücresini seçip F3 tuşuna basın ve karşınıza gelecek küçük ekranda LİSTE YAPIŞTIR seçeneğini işaretleyin.
Merhaba Sayın @Ömer BARAN
ilk mesajımda da değim gibi dosya yabancı bir kaynaktan dosyada gizli bir saflar olduğunu bilmiyordum gizli sayfaları açtığımda kafam iyice karıştı
benim altından kalkacağım bir dosya değil.

Aslında dosyanın özeti şu kontrol sayfasında B Sütundaki her bölüm sorulan sorulara H sütununda OK NO NA şeklinde üç cevaptan birini veriliyor. özet tabloda da her bir bölüm için durum bu üç cevap üzerinden değerlendiriliyor.
sorular yine kontrol sayfasında F sütununda Dört ayrı kategoride gruplanmış. özet tabloda ayrıca bu dört kategoride özetlenmiş

sizin her zaman daha kullanışlı tablo önerileriniz yada fikirleriniz oluyor. özet tabloda göstergelere de ihtiyacım olacak.

Konuyu başlatan
Yıllık Forum Üyesi
Durum
Soru 
Forum
Excel Formül Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
3