Çözüldü Excel dosyasının sayfalarını ayrı ayrı oluşturmak

hakki83

Site Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba,

Bir excel dosyasının içindeki sayfaları, ayrı ayrı dosya olarak oluşturacak makro kodlarını alabilir miyim?

Teşekkürler

Bu makro çalışma kitabınızdaki sayfaları masaüstündeki LİSTE isimli klasöre kaydeder
Kod:
You must log in to view content
(15 satır)

Önce ilginize teşekkür ederim

Fakat istediğimden biraz faklı oldu bu.

Sayfaları ayrı ayrı kaydederken, diğer sayfaları da beraber kaydediyor. Oysa ben sayfaları tek tek kaydetmesini istiyordum. İsterseniz denemesini yapınız.

Bir de kayıt yerini her seferinde seçmemiz gerekiyor.
Yani örnek olarak benim 100 sayfalık bir excel dosyam olduğunu düşünelim. Sayfa adları hakkı1, hakkı2, hakkı3 diye sonuna kadar gitsin.
Bu sayfaları 100 kere farklı kaydet yapmam gerekiyor.

Oysa işlemi tek seferde ve dosyaları teker teker kaydetmesi lazım.

Teşekkürler

Önce ilginize teşekkür ederim

Fakat istediğimden biraz faklı oldu bu.

Sayfaları ayrı ayrı kaydederken, diğer sayfaları da beraber kaydediyor. Oysa ben sayfaları tek tek kaydetmesini istiyordum. İsterseniz denemesini yapınız.

Bir de kayıt yerini her seferinde seçmemiz gerekiyor.
Yani örnek olarak benim 100 sayfalık bir excel dosyam olduğunu düşünelim. Sayfa adları hakkı1, hakkı2, hakkı3 diye sonuna kadar gitsin.
Bu sayfaları 100 kere farklı kaydet yapmam gerekiyor.

Oysa işlemi tek seferde ve dosyaları teker teker kaydetmesi lazım.

Teşekkürler
Hakkı bey benim denememde çalışma kitabındaki sayfaları isimleri birlikte belirttiğim klasöre ayrı ayrı kaydediyor. Ben herhangi bir sıkıntı görmedim

Ekli dosyalar

• Adsız1.webp
    Adsız1.webp
    23.3 KB · Görüntüleme: 7
  • Adsız2.webp
    Adsız2.webp
    25.8 KB · Görüntüleme: 6
Ben masaüstündeki belirtilen klasöre kaydedilmesini (klasör yolunu düzelttiğim halde) sağlayamadım.

Peki siz kendi oluşturduğunuz sayfaları her seferinde tek tek farklı kaydet mi yapıyorsunuz, yoksa aynı anda tüm sayfaları tek tek kitap haline dönüştürebiliyor mu?
Aynı anda tüm sayfaları tek tek kitap haline getiriyor. klasör yolunu doğru tanımlamanız gerekiyor. Bunun içinde oluşturduğunuz klasöre tıklayp açın ondan sonra ondan sonra açılan klasördeki adres çubuğuna bir kez tıklayın ve ortaya çıkan klasör yolunu kopyalayıp makroda ilgili yere yapıştırın

Sayın Mertatakan özür dileyerek bir düzeltme daha yapıyorum.

Haklıymışsınız. Ben LİSTE isimli klasörün kendiliğinden oluşacağını sanıyordum. Oysa bu klasörü daha önceden oluşturmamız gerekiyormuş. Şimdi oldu. Tekrar teşekkür ederim. İlginize. Saygılar.

Konuyu başlatan
Site Üyesi
Durum
Çözüldü 
Forum
Genel Excel Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
11