R

Soru EĞER ve DÜŞEYARA Formülü birlikte kullanımı

rahmiserifoner

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba,
Yüklemiş olduğum 2.xlsx isimli dosyada bulunan "Kontrol açıklaması" başlığı altındaki bilgilerin sayaç seri numarasına ve kayıt tarihine bağlı olarak 1.xlsx isimli dosyadaki 2021 MANUEL GİRİLEN DURUM KODLARI başlığı altına getirmek istiyorum. Yani aynı sayaç numarasından farklı tarihlerde farklı sonuçlar var. Aynı sayaç numarasının farklı tarihlerdeki sonuçlarını 1.xlsx dosyasına aktarmak istiyorum.

Teşekkürler...

Ekli dosyalar

• 1.xlsx
    1.xlsx
    19.2 KB · Görüntüleme: 2
  • 2.xlsx
    2.xlsx
    20.8 KB · Görüntüleme: 2
1 isimli belgede birkaç satıra olması gereken sonucu elle yazarak gösterip, 2 numaralı belgede de
1 belgesine yazdığınız sonuçların hangi satırlardan alındığını hücre renklendirerek işaretlerseniz isteğiniz daha net anlaşılır.
2 belgesinde SAYÇ SERİ sütununda SIFIRdan başka bir değer yok. Eşleşme nasıl olacak o zaman?

Ben mi yanlış anlıyorum acaba?

Sayın @rahmiserifoner

Cevabımın varsayımı, aynı tarih ve aynı sayfaç numarası eşleşmesinin (birlikte)
tekrarlanmayacağıdır. Tarih farklı sayfaç no eşleşirse ya da tam tersi tarih aynı sayaç no farklı olursa mesele yok.

1 isimli belgede C2 hücresine aşağıdaki formülü uygulayıp aşağı doğru kopyalayın.
Formülde, 2 isimli dosyanın yol bilgisini kendi belgenizin yol bilgisiyle değiştirmeyi ve
son veri satırı numarasını kontrol ekmeyi unutmayın.

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)