Çözüldü Doğrudan ve Dolaylı Ortaklıklarda Pay Dağılımı

kmlzdmr

Site Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba üstatlarım,
Ekli dosyada 4 şirket ve bunların ortaklık pay dağılımı var.
içi içe ortaklıklarda gerçek ve tüzel kişilerin kendisinin ortak olduğu pay dağılımı listede hesaplanmış olup ilgili alanı bu dağılım ile birlikte
aynı kişinin (gerçek veya tüzel) dolaylı olarak veya doğrudan isim olarak başka şirketlerdeki paylarının dağılımını Tutar ve Miktar (pay adedi ) olarak tespit etmeye ihtiyacım var. Lütfen ilgilenebilir misiniz?
Açıklama ekli belgede bulunmaktadır. Dizaynda değişiklik yapabilirsiniz.
Excel 2003 kullanmaktayım.

Ekli dosyalar

Dosyanızda, SİCİL NO diye bir alan hatırlamıyorum.
Bu anlama gelebilecek tek veri TCK No veya Vergi No.

Belirttiğiniz 783... bilgisi nereden alınacak, bu bilgi nerede?
Amacınız tüm sonuçların hamveri sayfasından alınması olduğuna göre, belirttiğiniz veri hamveri sayfasında var mıdır?
Siz İNDİS formülünde C sütununu kaynak olarak kulandığınız için ben de C sütunundaki bilgi gelecek diye düşündüm.

,
Üstadım, formül BARAN_V2 sayfasında E4 hücresine uygulandı...=EĞER(G4="tüzel";İNDİS($C$4:$C$29;KAÇINCI(H4;$B$4:$B$29;0));"") formülünde görüleceği üzere 783... C sütunundaki numaralardan bulmaktadır....
E sütunu için; =EĞER($A4="";"";EĞER($G4="Tüzel";KAYDIR($C4;KAÇINCI("TOPLAM";H4:$H$29;0)-1;);"")) formülü uyguladığımda
9. satırda "1'inci firma" sonucunu verdi. Halbuki c sütununda bulunan 78334350 değerini vermesi gerekir.
Lütfen indis li formülü tabloya uyguladığınızda E4 ve aşağısı sonuçları göreceksiniz. İŞte bu sonuçları Kaydır ile nasıl yapabilirim.

Üstadım,
39 penceredeki aşağıdaki konuyu buldum.
b) Ekli dosyada Hamveri sayfasının alttarfına 5. firma ekledim. BARAN_V2 sayfasında mavi alandan 6 sütunluk bloku kopyaladım. Değerler gelmedi...

AG, AH, AI sütunlarındaki formüllerin içindeki $Q$4:$Q$24 alan $Q$24 olarak sabit kalmış... bunu(24 sayısını) tablo satırına göre elle değiştirdim. (50) aşağı kopyaladım. Sağ pano aktif hale geldi.
Bu sütunlardaki aşağıdaki formülleri satırın aşağı kopyalanması halinde 24/49 sabit değeri nasıl düzeltilebilir?
AG4 = =EĞER(SATIR(A1)>MAK($Q$4:$Q$49);"";SATIR()-4)
AH4 =EĞER(SATIR(A1)>MAK($Q$4:$Q$49);"";KAYDIR($H$3;KAÇINCI(SATIR(A1);$Q$4:$Q$49;0);0))
AI4 =EĞER(AH5="";"";KAYDIR($G$3;KAÇINCI(SATIR(A1);$Q$4:$Q$49;0);))

Benim önümdeki belgede, C sütununa zaten formül hiç uygulamamıştım.
Kontrol edebilmek için de TOPLAM yazan satırlara ELLE ...firma1, firma2 gibi... metin yazmıştım.

Sizin eklediğiniz son belgede, C sütununa elle veri girdiğinizi yeni gördüm.

Herneyse; son mesajınızdaki hususlar ile yaptığım birkaç ilave bu mesajın ekindeki belgede yer alıyor.
İncelersiniz, denersiniz.

.

Ekli dosyalar

Konuyu başlatan
Site Üyesi
ANKARA
Konu Bilgi
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Formül Soruları
Başlangıç tarihi