Çözüldü Dış link adresine hücre verisi eklemek

monser

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Aradım bulamadım ben verdiğim bir dış bağlantı linkinin sonunu, belli bir hücredeki veriyi yazdırıp öyle link oluşmasını istiyorum.
misal ..

ben bu linki ekleyeceğim fakat sonundaki AKBNK belli bir hücredeki veri ile değişmesini istiyorum.. mesela
www.isyatirim.com.tr" =C5" gibi ( nasıl yazılacağını bilmiyorum soruda bu zaten)
şayet üstüne tıkladığımda c5 te akbnk yazıyorsa tıkladığımdada oraya ilk yazdığım link gibi çıkış yapsın...bilmem anlatabildimmi? şimdididen teşekkürler.

Aradım bulamadım ben verdiğim bir dış bağlantı linkinin sonunu, belli bir hücredeki veriyi yazdırıp öyle link oluşmasını istiyorum.
misal ..

ben bu linki ekleyeceğim fakat sonundaki AKBNK belli bir hücredeki veri ile değişmesini istiyorum.. mesela
www.isyatirim.com.tr" =C5" gibi ( nasıl yazılacağını bilmiyorum soruda bu zaten)
şayet üstüne tıkladığımda c5 te akbnk yazıyorsa tıkladığımdada oraya ilk yazdığım link gibi çıkış yapsın...bilmem anlatabildimmi? şimdididen teşekkürler.
Merhaba,
Formüllü çözüm istiyorsanız;
Verileriniz C5'ten başlıyor varsayarak;
D5 hücresine:
Kod:
You must log in to view content
(1 satır)
formülünü yapıştırıp aşağı doğru çoğaltınız.

Merhaba,
Formüllü çözüm istiyorsanız;
Verileriniz C5'ten başlıyor varsayarak;
D5 hücresine:
Kod:
You must log in to view content
(1 satır)
formülünü yapıştırıp aşağı doğru çoğaltınız.
ya peki bir şey daha sorabilirmiyim? bunu hücreye koyunca kötü gözüküyor şöyle nasıl yapabilirim? "tıkla git" desem hücreye üstüne tıklayınca çalışsa bu..denemim olmadı bağlantı ekleye kopyalayınca yanlışlık var diyor yani bir metnin üzerine bunu nasıl yapabilirim? biliyorsan yazarsan sevinirim.

Sayın @PriveT şu an çevrimiçi değil.

Sanırım KÖPRÜ işlevinin kullanıldığı formül sonucunun görünümü rahatsız ediyor.
Formüldeki son parantiz işaretinden hemen önce ;C5 veya ;"GİT" diye ekleme yaparsanız,
formülün sonucu C5'deki metin veya GİT kelimesi olurken köprü de çalışır durumda olur.

.

Sayın @PriveT şu an çevrimiçi değil.

Sanırım KÖPRÜ işlevinin kullanıldığı formül sonucunun görünümü rahatsız ediyor.
Formüldeki son parantiz işaretinden hemen önce ;C5 veya ;"GİT" diye ekleme yaparsanız,
formülün sonucu C5'deki metin veya GİT kelimesi olurken köprü de çalışır durumda olur.

.
=HYPERLINK("www.isyatirim.com.tr"&B5;"Git") yaptım oldu hocam sağol sende işiniz rast gelsin..

Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Formül Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
5