Çözüldü Değişken İsimli Excel Kitabından Veri Çekme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yunusemre16

Normal Üye
Merhaba,

Elimde bir makro var ve ben bu makro ile ismi değişken excelden veri çekiyorum. Ama çekebildiğim verileri çoğaltmam gerekiyor, elimde ki makro ile sadece 2 sütundaki verileri çekebiliyorum. Örnek excelde de görebileceğiniz gibi, sadece Tam ve Öğrenci sütunlarına verileri çekebiliyorum, Halk Günü, Davetli, Haftanın Filmi sütunlarına da veri çekebilmem gerekmektedir. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Excelde kullanılan makro;
VBA:
You must log in to view content
(54 satır)

Ekli dosyalar

Çözüm
Hocam tekrardan merhabalar,
İstediğiniz dosyaları ekledim. Bazı günler Halk Günü , Davetli , Haftanın Filmi gibi seçenekler olmuyor. O yüzden 2 rapor olarak attım

Merhaba, kendi kodlarınız da "Scripting.Dictionary" kullanılmış ben bu kod yapısını bilmediğim için aşağıdaki kodda görüldüğü gibi ADO döngü kodu kullanarak çözüme ulaştım.

Mevcut kodun yerine aşağıdaki kodu kullanarak test yapınız.

VBA:
(9 satır)
Merhaba Feyzullah Hocam, ilginize çok teşekkür ederim. Bir kaç gündür işlerimin yoğunlugundan dolayı giremedim siteye, cevabınızı yeni görüyorum kusura bakmayın.
Cevabınız için de ayriyeten çok teşekkür ederim ama malesef, makroyu çalıştırdığımda aşağıdaki yerde hata alıyorum
VBA:
(1 satır)
verdiğiniz düzenleme ile makroyu şu şekilde yazdım;

SQL:
(54 satır)

Kasa raporu dosyasındaki alan başlıklarının kontrol edilmesinde yarar var. İsimler doğrumu, kaçıncı satırda, nokta virgül vs. karakterler var mı? Vermiş olduğunuz bilgilere göre yazılması gerekeni söyledim. Kasa raporu dosyanızı eklemelisiniz yadadediğim gibi 5.satırda bahsettiğiniz alan başlıklarını kontrol edin.

Kasa raporu dosyasındaki alan başlıklarının kontrol edilmesinde yarar var. İsimler doğrumu, kaçıncı satırda, nokta virgül vs. karakterler var mı? Vermiş olduğunuz bilgilere göre yazılması gerekeni söyledim. Kasa raporu dosyanızı eklemelisiniz yadadediğim gibi 5.satırda bahsettiğiniz alan başlıklarını kontrol edin.

İstediğiniz dosyaları ekledim. Bazı günler Halk Günü , Davetli , Haftanın Filmi gibi seçenekler olmuyor. O yüzden 2 rapor olarak attım

Ekli dosyalar

Merhaba, kendi kodlarınız da "Scripting.Dictionary" kullanılmış ben bu kod yapısını bilmediğim için aşağıdaki kodda görüldüğü gibi ADO döngü kodu kullanarak çözüme ulaştım.

Mevcut kodun yerine aşağıdaki kodu kullanarak test yapınız.

VBA:
(37 satır)

Çözüm
Hocam, çok ama çok teşekkür ederim. Allah razı olsun. Yine yetiştiniz yardımıma her zaman ki gibi. Yine bir sorum daha olacak. Lütfen kusura bakmayın.

Kullanıcı - Öğrenci - Tam - Halk Günü - Davetli - Haftanın Filmi seçeneklerini

sat = 3: Range("H3").Resize(1, 6) = Array("Kullanıcı", "Öğrenci", "Tam", "Halk Günü", "Davetli", "Haftanın Filmi") bu koddaki H3 yerine A1 yaparak taşıyabildim.

Ama Kullanıcı isimlerini ve Adetleri malesef taşıyamadım. H,4 I4 , J4 , K4 , L4 , M4 hücrelerine yazılıyor malesef. Bunları A2, B2, C2, D2, E2, F2 hücrelerine taşımam mümkünmüdür acaba. Eğer taşıyamazsam da çok büyük bir sorun olmaz benim için. Sadece hangi kodu değişeceğimi merak ettiğim için soruyorum.

Tekrardan size çok teşekkür ederim. Yardımlarınız için

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
10