Bir pencere yardımıyla değişken olan aralığa veri çağırma

Çözüldü Bir pencere yardımıyla değişken olan aralığa veri çağırma

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Akif59
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Akif59

Yıllık Forum Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba
Dosyadaki 10 11 13 14 16 17 satırlara E:W sütun aralığına dosyanın alt bölümündeki verileri kopyalayarak Almak zorunda kalıyorum

dosyanın alt bölümünde bulunan kopyalayarak alınan verilerin başında o gurubu ifade eden Plas Bayan 1 Erkek 1 Bayan 2 Gibi başlıklar var
veri doğrulamada olduğu gibi bir pencere yardımıyla gurup başlığını seçerek ilgili satır ve aralığa seçilen gruptaki verileri getirmek istiyorum.
yardım ve destek rica edemiyorum.

Ekli dosyalar

• 1.webp
    1.webp
    30.9 KB · Görüntüleme: 2
Son eklediğiniz dosyaya bakmadım.

Madem alt taraftaki gizli satırlara veri girişi elle yapılıyor;
gizlenen alanda konumlandıracağınız bir GÜNCELLE düğmesi ekleyin ve
Worksheet_Activate kodunu iptal edip, VD_YENILE koduyla, eklediğiniz yeni düğmeyi ilişkilendirin.

Böylece ilave seçenek satırları elle yazıldıktan sonra VD güncelle düğmesine tıklanır ve satır gizleme vs diğer işlemleri normalde nasıl yapıyorsanız o şekilde devam edersiniz. Zaten sayfaya her geçişte VD güncelleme işlemine gerek de yok idi.

Bu yeni GÜNCELLE düğmesi olarak bir ÇİZİM NESNESİ (veya metin kutusu) kullanın ve bunun özelliklerini de HÜCRELERLE TAŞI ve BOYUTLANDIR şeklinde ayarlayın yahut da satır gizleme koduna, bu nesnenin Visible özelliğini aşağıdaki gibi False, satır açma koduna da True özelliğini atayın. Satırlar gizlenince bu düğme görünmez, açınca görünür ve kullanıma hazır olur.
ActiveSheet.Shapes.Range(Array("nesnenin adı")).Visible = False
ActiveSheet.Shapes.Range(Array("nesnenin adı"")).Visible = True

VD_GUNCELLE koduna Unprotect/protect satırları eklemeniz gerekebilir, halledersiniz.

.

Son eklediğiniz dosyaya bakmadım.

Madem alt taraftaki gizli satırlara veri girişi elle yapılıyor;
gizlenen alanda konumlandıracağınız bir GÜNCELLE düğmesi ekleyin ve
Worksheet_Activate kodunu iptal edip, VD_YENILE koduyla, eklediğiniz yeni düğmeyi ilişkilendirin.

Böylece ilave seçenek satırları elle yazıldıktan sonra VD güncelle düğmesine tıklanır ve satır gizleme vs diğer işlemleri normalde nasıl yapıyorsanız o şekilde devam edersiniz. Zaten sayfaya her geçişte VD güncelleme işlemine gerek de yok idi.

Bu yeni GÜNCELLE düğmesi olarak bir ÇİZİM NESNESİ (veya metin kutusu) kullanın ve bunun özelliklerini de HÜCRELERLE TAŞI ve BOYUTLANDIR şeklinde ayarlayın yahut da satır gizleme koduna, bu nesnenin Visible özelliğini aşağıdaki gibi False, satır açma koduna da True özelliğini atayın. Satırlar gizlenince bu düğme görünmez, açınca görünür ve kullanıma hazır olur.
ActiveSheet.Shapes.Range(Array("nesnenin adı")).Visible = False
ActiveSheet.Shapes.Range(Array("nesnenin adı"")).Visible = True

VD_GUNCELLE koduna Unprotect/protect satırları eklemeniz gerekebilir, halledersiniz.
Merhaba Sayın BARAN istediğim 18 nolu mesajınızdaki önerilerinizle çözüme kavuşmuştu sadece
sayfalar arasında geçişte hata veriyordu Sub VD_YENILE() kodun sonuna Next satırı ekleyince oda düzeldi