Çözüldü ComboBoxlar ile listview da filtre sorunum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ssavas

Site Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba arkadaşlar.
Aşağıdaki kod sn @Feyzullah bey tarafından yazılmıştır. Kendisine teşekkür ediyorum.
Excel sayfasındaki gibi listview da filtre işlevini yapıyor. İl, ilçe, birim ve fatura türüne göre bir biri ile ilişkili olarak.
Bu kod çalışmamdaki frmYillik formunda sorunsuz olarak çalışıyor. Bu kodda gerekli düzenlemeleri yaparak çalışmadaki diğer formlarda da (frmAbonelikler, frmFatura ve frmRapor) kullanmak istedim ancak her seferinde sorgu satırında hata verdi.
Bütün formlardaki Comboboxlar aynı verileri veri tabanındaki aynı alandan alıyor (abone_listesi). Diğer formlardaki listeye_al makrosundaki listivew1'in başlıkları ve verileri aldıkları alanlar farklı. Tek fark bu.
Nerede hata yapıyorum veya neyi eksik bırakıyorum bilemedim.
Hatanın kaynağını veya çözüm önerisi hakkında yardımlarınızı talep ediyorum.
Ekli çalışmada kodları frmAbonelikler formu için düzenledim. Hata mesajı resmi de ektedir.
Çalışan kod blokları:
CPP:
You must log in to view content
(22 satır)
CPP:
(24 satır)

CPP:
(21 satır)

CPP:
(4 satır)

CPP:
(5 satır)

CPP:
(66 satır)

Ekran Alıntısı.webp

Ekli dosyalar

Moderatörün son düzenlenenleri:
Merhaba,
sorgu isimli değişkende bir çakışma algılamış, dosyanızı ayak üstü inceledim ama sebebini bulamadım.

frmAbonelikler userform da bulunan kodlarınız da yazılı olan "sorgu" yazılarını "sql" veya başka bir şey yaparak değiştirdiğinizde düzelecektir.

Dosya Korumalı Görünümde açılması uyarısı aldım dosyayı açamadım. Bu nedenle yazdığım şey ezberedir.

Eğer kodlarınızın başında Option Explicit satırı varsa ve Sorgu değişkeni bir yerde tanımlanmamışsa, hata almanıza sebep budur.

Dim ile tanım yapmanız ya da Option Explicit kodunu kaldırmanız yeterli olur.

Dosya Korumalı Görünümde açılması uyarısı aldım dosyayı açamadım. Bu nedenle yazdığım şey ezberedir.

Eğer kodlarınızın başında Option Explicit satırı varsa ve Sorgu değişkeni bir yerde tanımlanmamışsa, hata almanıza sebep budur.

Dim ile tanım yapmanız ya da Option Explicit kodunu kaldırmanız yeterli olur.
Sn. @Admin Bey dosya bende sorunsuz açılıyor, dediğiniz gibi "Option Explicit" buna da baktım ama kullanılmamış, diğer userformda hata vermiyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Site Üyesi
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
5