P

Çözüldü Listview Üzerinde TextBox ile Arama Yapmak

psecurity

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Herkese hayırlı bayramlar diliyorum.
Aslında arama yaptım bu konu hakkında bir çok başlık var fakat ben erişebildiğim, Ömer Beyin paylaşımlarına da denk geldim fakat kodları kendime göre uyarlayamadım bu sebepten dolayı üye oldum.
Benzer konuda tekrar bir başlık açtığım için özür diliyorum.

Bir Listview nesnem var "Urunler" Sayfasında ("A2:p"&SonSatir) arasında olan verileri burada listeliyorum. Listview >> Custom >> Property Pages aracılığı kolonlarımı oluşturdum görünmesini istemediklerimin genişliğini 0 yaptım.

TextBox1 e veri girdiğim zaman listemin içerisinde arama yapmasını sağlamak istedim fakat başarılı olamadım. Sadece Ada göre de arama yapabilir, tüm eşleşmeleri de bağımsız tarayabilir. -tüm verilerde arama yapması daha iyi olabilir. -

Bir diğer merak ettiğim ise listview de Double Click ile veri çekme işlemi yapacağım bunu sağlayabiliyorum sorun yok burada fakat listview de listelenen bir satır yoksa double click kodlarının çalışmaması için uygun kodları bulamadım. ListBox ta bunları sağlayabiliyorum ama listview için öğrenmek istiyorum daha işlevsel olduğunu düşündüğüm için.

if ListBox1.listindex=-1 then exit sub >>> Bunu listview için olacak şekilde dönüştüremedim.

Bu konuda desteklerinizi rica ediyorum.. Yardımcı olabilirseniz çok sevineceğim.

Ekli dosyalar

Ömer bey, çok teşekkür ediyorum hoşbuldum üstadım.

Yardımınız için de ayrıca teşekkür ediyorum. Mükemmel bir şekilde sorunsuz çalışıyor. 2 gün uğraşmıştım ve başarılı olamamıştım. Sayenizde çözüme kavuşmuş oldum. Allah razı olsun sizlerden.