C

Çözüldü ListView ile İki Tarih arası Arama

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Cengizhan
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Cengizhan

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
sevgili üstatlarım dosyamda textbox1 de arama kodu var gayet stabil çalışıyor
ve ve 2 textbox ekledim iki tarih arası için yardımcı olurmusunuz

1 .ilk formu açınca yine tüm listeyi göstersin 2.eğer tarih kısımları boş ise yine isim ile arama yapsın egerki ilk tarih dolu ise ikinci boş ise ilk tarihten sonra olanları göstersin yada ilk tarih boş son tarih dolu ise son tarihe olanları göstersin yada iki tarihte dolu ise ikisinin arasını göstersin size zahmet

Ekli dosyalar

Çözüm
Sayı/metin fark etmeksizin, userformun kod bölümünde mevcut arama kodunu aşağıdakiyle değiştirin.
Tarih textboxları aynı şekilde işlevini görecek zaten.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(12 satır)
@Ömer BARAN hocam bir ricam daha olacaktı yukardaki kodlarda arama textbox1 ile 2.sütunda oluyor ama ben aynı zamana 3 yada 4 textbox daha ekleyip yine tarihler dahil olmak üzere diğer sütunlarda da arama yapmak istiyorum yardımcı olurmusunuz

Sayı/metin fark etmeksizin, userformun kod bölümünde mevcut arama kodunu aşağıdakiyle değiştirin.

VBA:
(41 satır)

Çözüm

VBA:
(41 satır)
@Ömer BARAN Hocam kod çok şahane. Bunu stok giriş ve çıkış sayfalarında kullanıyorum oralarda tarih var. Lakin stok takip sayfamda tarih yok. Ona göre uyarlamaya çalıştım beceremedim. Size zahmet koddaki tarih kısmını nasıl kaldırabilirmisiniz size zahmet. Birde tarihsiz olarak revize edebilirmisiniz ?

Kolay gelsin arkadaşlar.
Eski bir konuyu hortlatıyorum. Ancak çözüme kavuşturulan çalışmada kodlar excel sayfasından çalışacak şekilde kurgulanmış. Alternatif olarak, verilerin access veritabanından geldiği bir çalışmada 2 tarih arası filtreleme içinde bir düzenleme yapılabilir mi?
Aynı belgeye bir adet daha form ekledim ve access veritabanından verileri çektim. Fakat 2 tarih arası filtrelemeyi uyarlayamadım.
Yardımcı olacak üstatlara teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...