Çözüldü Comboboxla istenilen gizli sayfayı açmak

mertatakan3838

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Değerli forum üyeleri userformlarla çalıştığım bir proğramım var ve bu nedenle sayfalarım gizli. Yapmak istediğim Comboboxa istediğim sayfaları getirtip (Örneğin 10 tane gizli sayfam olsun ben sadece Deneme2,Deneme4 ve Deneme6 sayfalarını) combobax aracılığı ile bu gizli sayfaları gerektiğinde açmam gerekiyor. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Ekli dosyalar

Sayın @leguminosea , öneride bulunmuş.

Ben, Sayın @mertatakan_3838 'in isteğinn;
-- Combobox'ta sadece gizli sayfa isimlerinin gösterilmesi,
-- gizli listesinden sadece seçilen sayfanın görünmesi,
-- gizli listesindeki diğer sayfaların hepsinin gizli kalması,
olduğunu düşünmüştüm.

Gösterilen sayfanın aktif sayfa haline gelmesi isteniyorsa, kırmızı satırın sol başındaki TEK TIRNAK işaretini silersiniz.

VBA:
İçeriği görüntülemek için giriş yapmalısınız
(19 satır)

Sayın @leguminosea , öneride bulunmuş.

Ben, Sayın @mertatakan_3838 'in isteğinn;
-- Combobox'ta sadece gizli sayfa isimlerinin gösterilmesi,
-- gizli listesinden sadece seçilen sayfanın görünmesi,
-- gizli listesindeki diğer sayfaların hepsinin gizli kalması,
olduğunu düşünmüştüm.

Gösterilen sayfanın aktif sayfa haline gelmesi isteniyorsa, kırmızı satırın sol başındaki TEK TIRNAK işaretini silersiniz.

VBA:
İçeriği görüntülemek için giriş yapmalısınız
(19 satır)
Ömer hocam öncelikle geri dönüş için çok teşekkür ederim. Galiba istediğimi tam anlatamadım. Şöyle açıklayım benim çalışmamda excel sayfaları hiç görünmüyor herpsi gizli tamami ile userformlarla çalışıyorum. Yapmak istediğim gizli sayfalardan istediklerimin isimlerini comboboxa çekip, bunlardan istediğimi seçtiğimde userform gizlensin seçtiğim sayfa aktif olsun. Bu sayfa ile işim bittikten sonra tekrar userforma döneyim. Sayfa açıldıktan sonra userforma geri dönüş kısmını bel hallederim. Diğer konuda yardımcı olursanız sevinirim.

O zaman şu sonucu çıkartıyorum: örnek belgeniz istenilen özelliklerde değil,
gerçek belgedeki yapıyla bir bağlantısı yok.

Verilecek cevabi kodları, gerçek belgenizdeki kodlarla birleştirme sorunu yaşamanız kuvvetle muhtemel.
Verdiğim kod cevabında kırmızı renklendirdiğim satırın başındaki TEK TIRNAK işaretini silerek o satırı aktif hale getirin ve
o satırın hemen altına UNLOAD ME diye yeni bir satır ekleyin.

O zaman şu sonucu çıkartıyorum: örnek belgeniz istenilen özelliklerde değil,
gerçek belgedeki yapıyla bir bağlantısı yok.

Verilecek cevabi kodları, gerçek belgenizdeki kodlarla birleştirme sorunu yaşamanız kuvvetle muhtemel.
Verdiğim kod cevabında kırmızı renklendirdiğim satırın başındaki TEK TIRNAK işaretini silerek o satırı aktif hale getirin ve
o satırın hemen altına UNLOAD ME diye yeni bir satır ekleyin.
Ömer hocam sizin paylaşmış olduğunuz koddan yola çıkarak çalışmaya entegre etmeye çalıştım ancak bir türlü başaramadım. comboboxtan sayfayı açtığımda userform gizlenecek, sayfa açılacak, sayfayı kapattığımda sayfa gizlenecek sadece userform görünecek makroya bir kaç ekleme yaptım ama döngüyü bir türlü sağlayamadım.

Ekli dosyalar

Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
9