Çözüldü Gizli sayfaları PDF dönüştürme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mertatakan3838

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Dört farklı sayfada bu sayfalari PDF ye dönüştürdüğum makrolar var. Bu makrolari bu dört sayfa gizli konumda iken Userform uzerinden bir butonla çalıştırmak mümkünmü makrolarda activesheet bulunmakta

Excel de hayal ediniz sonrasını kodlamaya bırakın :)) Yapılabilir diye düşünüyorum. Örnek dosyanızı eklerseniz daha fazla yardımcı olabiliriz.

Dört farklı sayfada bu sayfalari PDF ye dönüştürdüğum makrolar var. Bu makrolari bu dört sayfa gizli konumda iken Userform uzerinden bir butonla çalıştırmak mümkünmü makrolarda activesheet bulunmakta

Makrolarda ki activesheet yazanları "Sheets("sayfaadı")" şeklinde düzeltirseniz. Gizli olsun olmasın işlem yapar.

Merhaba Sn. mertatakan_3838;
Bu kodları kullandığınız dosyanın örnek halini (kodlar ile birlikte) paylaşır mısınız?
Sayfalar açık konumda iken PDF dönüştür çalışıyor. Ancak ben sayfalar gizli konumda iken bir butonla belirttiğim sayfaları PDF ye dönüştürüp yolunu yazdığım klasörlere PDF olarak kaydececek Örnek dosya kodları ile ektedir

Ekli dosyalar

Merhabalar;
Örnek dosyada 4 tane sayfa var ve hepsini PDF olarak kayıt ediyorsunuz.
-- Hangi sayfalar gizli olacak ve PDF dönüştürme işlemi hangi sayfadan yapılacak?

Ben kontrol diye aktif bir sayfa açacağım buraya raporla diye bir buton açacağım diğer sayfaların hepsi gizli olacak raporla dediğim zaman gizli olan sayfaları PDF olarak yolunu belirrttigim klasörün içine atacak

Merhabalar;
Dosyanızda biraz değişiklik yaptım. :)
-- Kodlar tek modülde,
-- TIGA ve TIGA AYLIK SATIS isimli sayfaların A1 hücresindeki isim aynı olduğu için; TIGA AYLIK SATIS sayfası A1 hücresine TIGA_Aylık yazdım. Kamu isimli sayfalar içinde aynı durum geçerli.
-- Kullandığınız kodlarda geçen ActiveSheet kelimelerini sayfa isimleri ile değiştirdim. Örnek; Sheets("KAMU")
-- Her kodun;
> ilk satırına
>> Ekran hareketlerini kapatmak için Application.ScreenUpdating = False
>> Gizli sayfaların görünür olması için Sheets("Sayfa_İsmi_Yazılır").Visible = True satırlarını ekledim.

> son satırına
>> Ekran hareketlerini açmak için Application.ScreenUpdating = True
>> Sayfaları gizlemek için Sheets("Sayfa_İsmi_Yazılır").Visible = True satırlarını ekledim.

Bu şekilde, sayfalar gizliyken PDF isimli klasöre 4 tane Rapor oluşturmaktadır.

Ekli dosyalar

Merhabalar;
Dosyanızda biraz değişiklik yaptım. :)
-- Kodlar tek modülde,
-- TIGA ve TIGA AYLIK SATIS isimli sayfaların A1 hücresindeki isim aynı olduğu için; TIGA AYLIK SATIS sayfası A1 hücresine TIGA_Aylık yazdım. Kamu isimli sayfalar içinde aynı durum geçerli.
-- Kullandığınız kodlarda geçen ActiveSheet kelimelerini sayfa isimleri ile değiştirdim. Örnek; Sheets("KAMU")
-- Her kodun;
> ilk satırına
>> Ekran hareketlerini kapatmak için Application.ScreenUpdating = False
>> Gizli sayfaların görünür olması için Sheets("Sayfa_İsmi_Yazılır").Visible = True satırlarını ekledim.

> son satırına
>> Ekran hareketlerini açmak için Application.ScreenUpdating = True
>> Sayfaları gizlemek için Sheets("Sayfa_İsmi_Yazılır").Visible = True satırlarını ekledim.

Bu şekilde, sayfalar gizliyken PDF isimli klasöre 4 tane Rapor oluşturmaktadır.
dosya yolunda hata veriyor nedense anlamadım

Ekli dosyalar

• hata.webp
    hata.webp
    88.4 KB · Görüntüleme: 3
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...