Çözüldü ComboBox ile filitreleme yapmak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Cemal67

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Ömer Bey, öncelikle selam ve saygılarımı sunarım. Daha önce sizin desteğinizle filitreleme sorunumu çözmüştüm. 2 tarih arası verileri CheckBox odaklı çözmüştük. Aynı örnek dosyam ektedir. UserForm'a bir adet ComboBox ekledim. Aynı zamanda ComboBox'taki değişkenlere göre filitreleme yapmak istiyorum. Sizin kodlarınız üzerinde değişiklik yapmaya çalıştım ancak başaramadım. Örnek dosyamı inceler, yardım ederseniz, minnettar olurum. Şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

.....UserForm'a bir adet ComboBox ekledim. Aynı zamanda ComboBox'taki değişkenlere göre filitreleme yapmak istiyorum. ....
İsme hetaben soru sorulmazsa iyi olur.
Tamam zaten, vaktim uygun olduğunca konularla ilgileniyorum ama böyle olunca
diğer forumdaşlarımızın konuyla ilgilenmesi olasılığını azaltmış oluyorsunuz.

Açılış mesajında kullandığınız "aynı zamanda" ibaresindeki kastınız nedir?
Hem üstteki tarih Textboxları, hem üstteki CheckBox nesneleri, hem de Combobox'taki seçim mi dikkate alınacak yoksa,
userformu kullanırken başka bir senaryo mu vardır?

.

Farkında olmadan yapmış olduğum hatadan dolayı özür dilerim. Haklısınız,
UserForm üzerindeki CheckBox nesneleri ile iki tarih arası verilerin ListView'de listelenmesi tamam. UserForm'a eklediğim ve Combobox'ta ise 'Veri' sayfasındaki 'Faaliyetin Adı' dikkate alınarak, iki tarih arasının filitrelenmesini istiyorum.

Checkbox nesnelerinin durumunu sormuştum, onları silecek misiniz, yoksa
hem onları işaretleyerek, hem de Combobox(tan seçim yaharak mı filtreleme istiyorsunuz?

Diyelim Boya yazılı CheckBox'u seçtiniz, Comboboxtan da Sulama yı seçtiniz.
Nasıl işlem yapıalacak?

Combobox bağımsız çalışacak. Kullanıcı hangisini tercih ediyorsa, sadece onu kullanmak zorunda. Yani hem ComboBox hem de CheckBoxlar aynı anda tercih edilmeyecek. Edildiği takdirde uyarı verilirse iyi olur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
9