Çözüldü başarı grafiği nasıl oluşturulur?

arzufidan

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhabalar
ekteki şekilde her ay için yapılan sınav sonuçlarınının verilerini hazırlayacağım(her eğitimen için ayrı ayrı), elimde bir de her eğitmenin başarı grafiği olsun istiyorum örn y kısmı yüzdelik oranlar, x kısmı ayların yazılı oldugu alan farklı renklerde grafik çizgilerle de sıfır ve artı 2 adaylar grafik ile sunulmuş olur exceli çok bilmediğim için yapamadım tarif etmenizi rica edebilir miyim?

Ekli dosyalar

Hesaplamalarda falan hiç bir sorun yok lakin grafiğe aktarımda bir sorun var neyi yanlış yaptığımı da çözemedim.ilk hazırlamış olduğum personelin grafik bilgileri duruyor yeni sekmede bile bu durumu nasıl çözebilirim acaba?

Sayın @leguminosea "nın dosyasını denedim. Herşey normal.
Sizin yapmanız gereken sadece aşağıdaki sayfayı kopyalayarak çoğaltmak, sayfa ismini düzeltmek ve sonra da A:I aralığındaki tabloyu doldurmak.
Ekli dosyayı inceleyebilirsiniz.
Kolay gelsin.

Ekli dosyalar

Sayın @leguminosea "nın dosyasını denedim. Herşey normal.
Sizin yapmanız gereken sadece aşağıdaki sayfayı kopyalayarak çoğaltmak, sayfa ismini düzeltmek ve sonra da A:I aralığındaki tabloyu doldurmak.
Ekli dosyayı inceleyebilirsiniz.
Kolay gelsin.

Sınavlar bazen bir ayın son haftası diğer ayın ilk haftası şeklinde blok olarak 2 hafta sonu yapılabiliyor. ay bazında karışıklık olmadan sıralı şekilde sınav istatistiği yapabilmek adına şu şekilde bi değişiklik yapmıştım üzerinde o yüzden kayma oldu sanırım benimkinde.

Ekli dosyalar

Sınavlar bazen bir ayın son haftası diğer ayın ilk haftası şeklinde blok olarak 2 hafta sonu yapılabiliyor. ay bazında karışıklık olmadan sıralı şekilde sınav istatistiği yapabilmek adına şu şekilde bi değişiklik yapmıştım üzerinde o yüzden kayma oldu sanırım benimkinde.
Yanlış anlamadıysam temsili tarihi kullanmak istiyorsunuz.
Ekli dosyayı kontrol ediniz.

Ekli dosyalar

Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Genel Excel Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
6