Çözüldü Aynı satırdaki verileri ayırma

TKYLMZ

Site Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba ekte ki dosyada VERİ adlı sayfada g h ve ı sutunları işi yapan operatörleri gösteriyor bazı işleri 1 oparatör yaparken bazılarını 2 yada 3 opr. yapmakta ve yapılan işe göre bir puan hesaplaması yapılmaktdır. Amacım 2 li yada 3 lü yapılan çalışmalar için her bir operatöre tek tek puan hesaplaması yapabilmek 2. ve 3. optörleri alt satırlara 1.opr kısmına yazıp diğer tüm sutunlarına aynı verileri otomatik kopyalamasını istiyorum yardım olabilir misiniz ?

yani yeni bir sayfa da 2 ve 3lü yapılan işler tek operatöre indirilmiş olarak görünsün istiyorum zaten tek bir operator yapılmış işlerde dahil şekilde

ilgilenirseniz çok sevinirim. Teşekkürler

Ekli dosyalar

Merhaba Sn. @TKYLMZ

Birkaç hususu netleştirmenizde yarar var:
-- Yeni bir sayfaya satır çoğaltma işlemi yapılırken, kaynak sayfadaki formüllü alanların durumu ne olacak?
Yeni sayfada, tüm alanlar formülsüz (değer olarak) olsa olur mu? Mevcut koşullu biçimlendirmelerin durumunu da netleştirmeniz iyi olur.
-- Satır kopyalama yapılırken belli sütun sınırlaması olacak mı, yani örneğin sadece A-N sütunları ya da A-BU sütunlarının tümü olaya dahil midir?

Son olarak da; sorularınızı daha az veri içeren (ama gerçek belgeyle aynı yapıda olmasına ve özel bilgi içermemesine özen gösteriniz) örnek belgeler üzerinden sorarsanız iyi olur. Zira gerçek belge olduğu gibi eklendiğinde, destek isteniyor gibi görünmekten çok işlemi yapacak birini aranıyor gibi görüntü oluşuyor.
.

İlgilenip cevapladığınız için çok teşekkür ederim öncelikle,
A-BU sutunların tümü, formüllere ve koşullu biçimlendirmelere ihtiyaç yok ama VERİ sayfasında bir değişiklik olursa yeni sayfada da değişmesi gerekiyor
VERİ sayfasına sürekli yeni veri girişi yapılıyor yeni sayfamız sürekli bu işlemi yapabilecek şekilde olmalı

(son olarak; uyarılarınızı bundan sonraki sorularımda dikkate alacağım, bilinçsizce bu şekilde dosya yüklemiştim kusura bakmayın.)

Tekrar merhaba Sn. @TKYLMZ

Ekteki belgede, istediğiniz zaman XD ismini verdiğim sayfadaki düğmeleri kullanarak istediğiniz sonuç alınır.
Yani işlem otomatik değil, güncellemek için belirttiğim sayfadaki XD logosuna tıkladığınızda işlem gerçekleşir.
Sonuç ekran görüntüsü şöyle:

1643451132245.webp

Ekli dosyalar

Moderatörün son düzenlenenleri:
Konuyu başlatan
Site Üyesi
Durum
Çözüldü 
Forum
Genel Excel Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi