H

Çözüldü Aylık Çalışma Günü Hesaplaması

Hatirlabeni

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhabalar.
Ekteki çalışma sayfamda VERİ sayfamda bulunan personellere ait hangi tarihte ne kullandığına ait veriler bulunmakta. Bu verileri VERİ sayfasında A1 hücresindeki hangi dönem seçili ise o döneme ait verileri safalara aktarmak istiyorum.

Örneğin. VERi Sayfasında A1 sayfasında Mayıs seçili iken personele ait verileri 1 Mayıs 30 mayıs arasında TAM Ay sayfasına ve yine 15-14 (15-14Ten kastım 15 Mayıstan 14 haziran aralığına bu bir sonraki ay için 15 Haziran-14Temmuz olacak sekilde devam edecek)Sayfasına aktarmasını istiyorum ..

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

Selamlar,
Yanlış yorumlamıyorsam eğer,
Dokumanınız ektedir. İncelersiniz.

Not :
3 adet Ad Tanımlaması yapıldı ve bu ad tanımlamaları formüllerde kullanıldı.
(Data, VTrh ve VPers ad tanımlamalrı için Bak. Formüller >>> Ad Yöneticisi)

Tam Ay sayfası D3 hücresi için formül
Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)

Aynı formül 15-14 sayfası için de kullanıldı.

Ekli dosyalar

Hocam elinize sağlık eklediğiniz dosya istediğim gibi sonuç veriyor. Fakat detaylı inceleyemiyorum.
Hem Tam Ay hemde 15-14 sayfalarındaki a1 hücesinde bulunan tarihi değiştirdiğimde dosyam tümden kapanıyor bu sorun benim Office versiyonumdan kaynaklı bir durum olabilir mi acaba ?

Ben şimdi bendeki dosyada denedim.
Ben de herhangi bir kapanma olmadı.
Kapanma nedenini bilemem ama, Tahminim, dosyanızda, diğer dosyalardan bağlantılar var. Ad Tanımlamalarına baktığınızda diğer dosyalara bağlı ad tanımlamalarını görebilirsiniz. Bu bağlantılardan kaynaklanıyor olabilir.

Ben şimdi bendeki dosyada denedim.
Ben de herhangi bir kapanma olmadı.
Kapanma nedenini bilemem ama, Tahminim, dosyanızda, diğer dosyalardan bağlantılar var. Ad Tanımlamalarına baktığınızda diğer dosyalara bağlı ad tanımlamalarını görebilirsiniz. Bu bağlantılardan kaynaklanıyor olabilir.
Hocam sizin eklediğiniz ad tanımları dışında yüm ad tanımlamalarını silmeme rağmen dosyada kapanma sıkıntısı devam ediyor maalesef.

Tam bilemem ama, bana göre, bu durumda dosyayı yeniden yapmak çözüm olabilir..
Dosyanızın yeniden yapılmış hali ektedir. Bunu deneyin...
Bunda da problem oluyorsa, ya bu dokumanı kopyalama aldığınız excelde ya da PC ya da Office kaynaklıdır diye düşünüyorum.

Not : Bu dosyada koşullu biçimlendirme de yoktur.

Ekli dosyalar