N

Çözüldü Günlük Haftalık Ve Aylık Satış Formülü

nazlisahin

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhabalar eketeki excel dosyasında istediğimi kısaca anlatayım sayfa1 deki tutarları sayfa 2 deki tabloya gireceğim fakat söyle birşey yapmak istiyorum birde
bugün satış yaptım diyelim 10 tl onu yazacağım yarın satış olursa onuda yazacağım bana günlük haftalık aylık perakende ne kadarlık satış yapmışım onu çıkaracak
bir formül de istiyorum ek olarak yardımcı olabilir misiniz acaba

Ekli dosyalar

Çözüm
Haftalık bir rakam planlamak isterseniz, o haftanın tarihinin ilk gününü belirtmeniz gerekir.
Ek'teki dosyayı inceleyin, bir şeyler hazırladım ama hatalı işlemleriniz var.
Bu tür raporlamaları yapmak için verilerinizi sağlıklı bir şekilde tutmanız gerek.
Haftalık bir rakam planlamak isterseniz, o haftanın tarihinin ilk gününü belirtmeniz gerekir.
Bu tür raporlamaları yapmak için verilerinizi sağlıklı bir şekilde tutmanız gerek.

Ekli dosyalar

Çözüm
Aylık olarak nerede kullanmak istiyorsanız;
Formüllerde bulun:
Sayfa1!$A:$A;">="&$B3;Sayfa1!$A:$A;"<="&$B3+6
Şununla değiştirin:
Sayfa1!$A:$A;">="&$B3;Sayfa1!$A:$A;"<="&SERİAY(B3;0))

birde bağlantı dışı yazan yere cari adı yazmam için bir alan lazım ve cari borç kısmına da cari ası yazılacak bir alan lazım ve en altta yazıkça otomatik olarak toplam tutarın gözükmesini istiyorum yardımcı olabilir misiniz bu konu da da

O alana gelecek rakamlar için kriterleriniz nelerdir?
Anlamadığım için boş bıraktım.
acaba bu excel deki tabloyu bu şekilde düzenlememiz mümkün mü yani yardımcı olabilir misiniz mümkün ise
bu tarz perakende satış - kredi kartı satışı - bağlantı dışı satışı - cari borc sekmesinin olduğu bir alan

Ekli dosyalar

• excel2.webp
    excel2.webp
    24.9 KB · Görüntüleme: 12