Çözüldü API Otomatik Veri Çekme Google ETablo

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan fatihyl
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

fatihyl

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba Google E-tablo API olarak dakika bazında veri çekmek istiyorum. API olarak bir çok eklenti var ama hepsi ücretli

Örnek olarak: www.binance.com bu adresten düzenli veri çekmek için nasıl bir yol izlerim

@Ömer BARAN bey Binance' ın bookTicker API' sini kullanarak VBA ile aktardığı JSON metnini yine VBA ile parse ederek excele aktarmış. Çok da iyi bir örnek olmuş bence. Sorunuzun cevabı bu değilse ne istediğinizi daha detaylı olarak açıklarmısınız?

Capture.webp

Moderatörün son düzenlenenleri:
API işini ücretsiz çözemiyicem anladım 2 bir sorun var yardımcı olurmsunuz.

=düşeyara kullanarak bir hücrenin "/" den önceki kelimleri bulup 3. satırdaki fiyatı cekmek istiyorum

Örnek olarak

"A1" Satırında "BTC" var
"C3" Satırında "BTC/USDT" ve "E3" satırında "FİYAT" var =düşeyara ile "/" öncesi olan BTC nasıl tanımlayarak "fiyat" verisini çekebilirim

Verdiğim kod istenilen işlemi yapıyor diye düşünüyorum.

Her neyse; forum düzeni bakımından, açılış mesajındaki içerikle farklı konulardaki sorularınızı, örnek belge üzerinden
(örnek belge özellikleriyle ilgili gerekli açıklama cevabımın altındaki İMZA bölümünde var, okuyunuz)
ve yeni konu açarak sorarsanız iyi olur.

API işini ücretsiz çözemiyicem anladım 2 bir sorun var yardımcı olurmsunuz.

=düşeyara kullanarak bir hücrenin "/" den önceki kelimleri bulup 3. satırdaki fiyatı cekmek istiyorum

Örnek olarak

"A1" Satırında "BTC" var
"C3" Satırında "BTC/USDT" ve "E3" satırında "FİYAT" var =düşeyara ile "/" öncesi olan BTC nasıl tanımlayarak "fiyat" verisini çekebilirim

Bunun içinde bir çözüm öneriniz varmı

Burda yapmak istediğim aslında BTC/USD - USDT -TRY vs aslında BTC coin ve fiyatları aynı =düşeyara ile "Binance" "Btcturk" "Paribu" vs sayfalar arasında "BTC" ile başlayan coinin fiyatını cekmek istiyorum

Verdiğim kod istenilen işlemi yapıyor diye düşünüyorum.

Her neyse; forum düzeni bakımından, açılış mesajındaki içerikle farklı konulardaki sorularınızı, örnek belge üzerinden
(örnek belge özellikleriyle ilgili gerekli açıklama cevabımın altındaki İMZA bölümünde var, okuyunuz)
ve yeni konu açarak sorarsanız iyi olur.

Bunun içinde bir çözüm öneriniz varmı

Burda yapmak istediğim aslında BTC/USD - USDT -TRY vs aslında BTC coin ve fiyatları aynı =düşeyara ile "Binance" "Btcturk" "Paribu" vs sayfalar arasında "BTC" ile başlayan coinin fiyatını cekmek istiyorum

6 numaralı cevapta da belirtmiştim.

Farklı içerikler için yeni konu açınız.
Sorularınızı örnek belge üzerinden sorunuz.

Merhaba,
El yordamıyla ilerlediğim için biraz uğraştırdı, ama oldu gibi. Aşağıdaki kodu deneyiniz.
JAVASCRIPT:
You must log in to view content
(14 satır)

Merhaba bazı borsalarda fiyatları çekerken sorun yaşıyorum. "quotes" altındaki "price" nasıl cekebilirm

"{USD={price=1.0011325574711272, volume_24h=7.359259124960973E8}}" benzeri gözüküyor.

1639767020968.webp

Google E-Tablo Örnek Dosya

JAVASCRIPT:
You must log in to view content
(21 satır)

Moderatörün son düzenlenenleri:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...