Çözüldü Para Değeri Girince Yeşil Renk Yapma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

esrarengiz

Normal Üye

Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
dosya
tarihde koşullu biçimlendirme yapınca çalışıyor..ama isteğim para girincede bugün yeşil düne sarı 2 gün önce normale dönsün..günlük kasa hesabı yapıyorum
bunu yapabilirmisiniz acaba

Şöyle anlıyorum L ve M sütunlarına para verisi girince B sütunundaki tarih bugün ise yeşil olsun, dün ise sarı olsun, daha eski ise normale dönsün doğru mu anlıyorum.

Para verisi yoksa tarih bugün ve dün ise normal olacak değil mi?

doğru anladın ama tarih her şekide yeşil sarı olacak para girişi olsun veya çıksın..çünkü ben giderlerimdede tarih çalışıyor
para giriş ve çıkış tarihden bağımsızda çalışabilir..atıtorum 25-5-2019 500 tl girdi yeşil yansın bu 500 tl 26-05-2019 olunca sarı olsun bu 500 tl 27-05-2019 olunca normale dönsün renkler
tarihlerde varya koşullu biçimlendirmede bugün dün yarın onu paraya koymak istiyorum..resme bakrmısın

Screenshot_1.webp

burada önemi olan para bana 1 ay önceki borçtanda gelebilir..Excel bilgisayarın tarihini baz alacak bugün bana 10 gün önceki borç 7 gün önceki bor bugüngü borç gelince paranın üzerine yeşil gelmedi...ben bunu manuel yapıyorum ama varsa bir yolu kendi yapsın

Benim size gönderdiğim dosyanın ekran görüntüsü üzerinde tam olarak ulaşmak istediğiniz sonucu gösterirseniz ona göre çözüm bulayım. Tam olarak anlayamadım niyet ve maksadınızı.

@ey93 sorunsuz çözümü mutlaka oluşturmuştur.
Örnek belge ve sorunun/ihtiyacın açıklanma biçimini sanki bir yerlerden hatırlıyorum.

@esrarengiz, koşullu biçimlendirme işlemi için;
"Değerlerine bağlı....." veya "Yalnızca şunu içeren....." seçeneğini değil, FORMÜL KULLAN seçeneğini kullanmalısınız.
İşlemi resimdeki gibi yaparsanız istediğiniz sonucu alırsınız.
.

1558796257489.webp

@Ömer BARAN hocam @esrarengiz arkadaşımız sadece tarihin değil L ve M sütunlarda bulunan para giriş ve çıkışlarına veri girişi yapıldığı zaman eğer o sütunun karşılığı olan tarih bugün veya dün ise para kısmı da yeşil ve sarı rengine dönüşsün şeklinde bir çözüm istemişti bende ona göre çözüm üretmeye çalıştım ancak biraz zor anlaştık. :) :)

Önceki mesajda da yazmıştım; belgeyi ve bu anlatım tarzını biryerden hatırlayacağım sanki.

Ekran görüntüsü verdiğim şekilde işlem yapılması halinde istenilen sonucun alınması icap eder.

B sütunundaki tarih BUGÜN (veya dün) ise ve hücre değiri 0'dan büyükse biçimlendirme yapılıyor.
Formülde dikkat ederseniz tarih için $B3, hücre değeri için ise B3 yazılı. Bu şekilde istenilen sonuç alınır.
Ekran görüntüsündeki "Uygulama Hedefi" kısmına bakarsanız B3:B27 ve L3:M27 hücre aralığı yazılı.

Bence konu sahibi, isteğini tanımlayamıyor.
Türkçe'si söylense, Excelce'si yazılır elbet.
.

ilk denememi erdem bey sizin bana yolladığını exelde yaptım...çok hoş ama sorun var
1:giren para bilgisayarın tarihini baz almalı ( bugün para girince Excel yeşil oluyor bu tamam..ama 1 hafta önceki borçlu para verince yeşil olmuyor )
ve yeşil olan sadece giren hücre olmalı çıkan kırmızı olmalı )

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Genel Excel Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
28
Geri