Soru Yazdırılacak Sayfa Sayısını Hücreden Alma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

slymnytm

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
32 Bit
Excel Dili
Türkçe
Sn. İlgililer;

Yazdır butonunu kullandığımızda yazdırılacak sayfa sayısını B5:E5 birleştirilmiş hücreden alması hususunda nasıl bir kod yazılabilir?

Saygılarımla.

Ekli dosyalar

Çözüm
Kod:
You must log in to view content
(4 satır)
Üstteki kod işinize yaraması gerek.
İşlevi şöyledir:
  • B7:O38 aralığı yazdırma alanı olarak tanımlanır.
  • B5 hücresindeki değer kadar sayıda kopya basılması sağlanır.
Birleştirilmiş Aralık

Birleştirilmiş hücrelerde, aralığın ilk hücresi kodlamalarda rahatça kullanılır.
Bunların nasıl çalıştığını görmek için, Şerit Menü -> Geliştirici sekmesindeki Makro Kaydet özelliğini mutlaka kullanın.
Eğer Geliştirici menüsü siz de görünmüyorsa, Geliştirici Sekmesi makalemizi inceleyin.

Size oldukça fayda sağlayacaktır.
Detaylarınızı incelemedim ama @okutkan'ın kodundan anladığım kadarıyla, B5:E5 aralığını yazdırmaya çalışıyorsunuz.
Eğer doğruysa,
Kod:
(2 satır)
Yeterli olur.
Yapılan işlem ise, makro ile B5:E5 aralığının yazdırma alanı olarak tanımlanması.

Detaylarınızı incelemedim ama @okutkan'ın kodundan anladığım kadarıyla, B5:E5 aralığını yazdırmaya çalışıyorsunuz.
Eğer doğruysa,
Kod:
(2 satır)
Yeterli olur.
Yapılan işlem ise, makro ile B5:E5 aralığının yazdırma alanı olarak tanımlanması.
Sn. @admin

B7:O38 aralığını B5:E5 birleştirilmiş hücre içerisindeki değer kadar yazdırmaya çalışıyorum.

Kod:
(4 satır)
Üstteki kod işinize yaraması gerek.
İşlevi şöyledir:
  • B7:O38 aralığı yazdırma alanı olarak tanımlanır.
  • B5 hücresindeki değer kadar sayıda kopya basılması sağlanır.
Birleştirilmiş Aralık

Birleştirilmiş hücrelerde, aralığın ilk hücresi kodlamalarda rahatça kullanılır.
Bunların nasıl çalıştığını görmek için, Şerit Menü -> Geliştirici sekmesindeki Makro Kaydet özelliğini mutlaka kullanın.
Eğer Geliştirici menüsü siz de görünmüyorsa, Geliştirici Sekmesi makalemizi inceleyin.

Size oldukça fayda sağlayacaktır.

Çözüm
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Soru 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
7